آذر 05, 1400 11:10 Asia/Tehran [Updated: آذر 05, 1400 11:28 Asia/Tehran]
  • درخواست حزب مخالف دولت ترکیه برای استعفای اردوغان

مدحت سنجر رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق های ترکیه (HDP) از دولت اردوغان خواست تا هرچه سریعتر استعفا کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، به نقل از خبرگزاری کردپرس، مدحت سنجر رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق های ترکیه (HDP)  افزود: اگر دولت ترکیه استعفا ندهد همه احزاب مخالف باید لایحه برگزاری انتخابات زودهنگام را به مجلس ترکیه ارائه دهند.

سنجر پس از نشست اضطراری با اعضای این حزب گفت: «ما در نشست اضطراری امروز موضوع فروپاشی حکومت را مورد بررسی قرار دادیم. نه تنها اقتصاد کشور در حال فروپاشی است، بلکه نظام اجتماعی و سیاسی کشور نیز در حال فروپاشی است.»

 رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق های ترکیه (HDP) همچنین از تمامی نیروهای اپوزیسیون، تشکل های اجتماعی ، کارگری و اتحادیه ها و جنبش های حمایت از حقوق زنان هم خواست تا در یک مبارزه مشترک سازمان بندی شوند.

سنجر تصریح کرد:«حکومت ترکیه بر پایه سه عنصر جنگ، طرفداران، و رانت بنا نهاده شده است. منابعی که حکومت به طرفداران خود و جنگ و رانت اختصاص می دهد، کشور را به سوی نابودی برده است.

اظهارات سنجر در حالی است که ترکیه این روزها شاهد اعتراضات گسترده مردمی علیه سیاست های دولت رجب طیب اردوغان و بحران اقتصادی است.

مردم ترکیه پیش از این در شهرهای بزرگ آنکارا و استانبول با حضور در خیابان ها به کاهش بی سابقه ارزش لیر و مشکلات اقتصادی در این کشور اعتراض کردند.

116

بیشتر بخوانید:

تظاهرات در ترکیه در اعتراض به عملکرد دولت "اردوغان"

 

کلیدواژه