آذر 06, 1400 01:15 Asia/Tehran [Updated: آذر 06, 1400 06:39 Asia/Tehran]
  • جمهوری آذربایجان دیدار با سران روسیه و ارمنستان را مثبت ارزیابی کرد

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان جمعه شب طی گزارشی نتایج دیدار سه جانبه سران روسیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان در شهر سوچی را مثبت ارزیابی کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، " الهام علی اف "، " ولادیمیر پوتین " و "نیکول پاشینیان " رئیسان  جمهوری آذربایجان، روسیه و نخست وزیر ارمنستان عصر جمعه در سوچی دیدار کردند.

گفت و گوهای سران روسیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان همزمان با سالگرد امضای اعلامیه آتش بس در قره باغ کوهستانی و به ابتکار طرف روسی برگزار شد.

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان با اشاره به امضای بیانیه سه جانبه در این دیدار، افزود: در این سند نکات تامین کننده موضع جمهوری آذربایجان به طور کامل انعکاس یافته است.

بنا بر این گزارش، در بیانیه سه جانبه سران روسیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر لزوم تسریع در اجرای پروژه های با هدف آشکارسازی ظرفیت های اقتصادی منطقه از جمله افتتاح مسیرهای ریلی و جاده ای  تاکید شده است.

طبق این گزارش، باکو در دوران پسا مناقشه خواستار اجرای کامل بیانیه های سه جانبه، باز شدن تمامی ارتباطات در منطقه، آغاز روند تعیین حدود بین دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان و عادی سازی روابط بر اساس قوانین بین المللی شده است.125

کلیدواژه