آذر 10, 1400 03:46 Asia/Tehran [Updated: آذر 10, 1400 06:02 Asia/Tehran]
  • سفر وزیر صنایع دفاعی پاکستان به باکو و دیدار با رئیس جمهوری آذربایجان

وزیر صنایع و تولیدات دفاعی پاکستان طی سفر رسمی به جمهوری آذربایجان با «الهام علی اف» رئیس جمهور این کشور دیدار و پیرامون همکاری‌های دوجانبه در حوزه دفاعی، امنیتی و نظامی گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «زبیده جلال» روز سه‌شنبه در شهر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان با الهام علی اف رئیس جمهور، وزیران اقتصادی و تولیدات دفاعی این کشور به صورت جداگانه دیدار کرد.

طرفین در این دیدار آخرین تحولات مرتبط با همکاری‌های اسلام‌آباد و باکو، حمایت از مواضع یکدیگر در منطقه، تقویت مناسبات در حوزه‌های مختلف به ویژه دفاعی، امنیتی، نظامی و اقتصادی را مورد بررسی قرار دادند.

وزیر صنایع دفاعی پاکستان افزود: براساس چشم انداز سیاست توسعه ارتباطات منطقه‌ای و اقتصادی پاکستان تحت هدلیت عمران‌خان (نخست وزیر این کشور) روابط دوجانبه تجاری، اقتصادی، بازرگانی و سرمایه گذاری با جمهوری آذربایجان بیش از پیش تقویت خواهد شد.

رئیس جمهوری آذربایجان با یادآوری دیدار اخیر خود با «عارف علوی» رئیس جمهوری پاکستان در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری اقتصادی (اکو) در پایتخت ترکمنستان، گفت: باکو مصمم به گسترش همکاری‌های اقتصادی، تجاری، دفاعی و نظامی با اسلام‌آباد است.

پاکستان یکی از اولین کشورهایی است که پس از فروپاشی شوروی، استقلال جمهوری آذربایجان را به رسمیت شناخته است.

دو کشور در عرصه های مختلف سیاسی و اقتصادی و نیز در حوزه صنایع دفاعی همکاری می کنند و دولت باکو علاقمند به دریافت تجهیزات نظامی از پاکستان است.125

کلیدواژه