آذر 13, 1400 11:16 Asia/Tehran [Updated: دی 27, 1400 14:04 Asia/Tehran]
  • 800 هزار کودک در افغانستان سرپناه مناسب ندارند

رئیس صندوق نجات کودکان در افغانستان گفت، با فرار رسیدن فصل سرما، هشت صد هزار کودک در افغانستان سرپناه مناسب ندارند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، "توماس هاولز"، رئیس صندوق نجات کودکان در افغانستان همچنین اعلام کرد، این کشور بدترین بحران گرسنگی را تجربه می‌ کند و بیش از هشت و نیم میلیون کودک دیگر با فرار رسیدن فصل سرما، برای گرم نگه‌داشتن شان وسایل کافی در اختیار ندارند.

"بابر بلوچ"، سخنگوی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان پس از بازدید از افغانستان نیز اعلام کرد، 23 میلیون نفر در این کشور با خطر گرسنگی و فقر شدید مواجه اند و خانواده‌ های بی سرپناه در افغانستان نیازمند لباس گرم، مواد سوختی برای گرم نگهداشتن، مواد غذایی و دارو هستند.

بلوچ همچنین درباره آسیب پذیری کودکان افغانستان همزمان با افزایش مشکلات این کشور هشدار داد و گفت: یک میلیون کودک در این کشور با خطر آنی مرگ مواجه شده اند.

پیش ازاین مرکز مدیریت پزشکان بدون مرز در هرات در غرب افغانستان  اعلام کرد، جنگ و درگیری چند ساله در این کشور باعث شده که اکثر افغان ها به سوء تغذیه دچار شوند .

اظهارات مسئولین نهادهای بشردوستانه و بین المللی درباره مشکلات فقر و گرسنگی مردم افغانستان در حالی است که کشورهای غربی از جمله آمریکا به بهانه های مختلف سرمایه ها و دارایی های افغانستان را پس از قدرت گرفتن طالبان در این کشور به بهانه های واهی مسدود کرده اند.

115

کلیدواژه