بهمن 02, 1400 09:17 Asia/Tehran [Updated: بهمن 02, 1400 09:23 Asia/Tehran]

کابل- ایران‌پرس: سخنگوی گروه طالبان در افغانستان گفت: مشکلات مردم افغانستان باید حل شود.  

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، ذبیح الله مجاهد در حاشیه برگزاری کنفرانس اقتصادی در کاخ ریاست جمهوری افغانستان در گفت وگو با خبرگزاری ایران‌پرس در کابل تصریح کرد، پیام این کنفرانس با حضور همسایگان افغانستان و سازمان ملل متحد این است که جهان باید با امارت اسلامی افغانستان همکاری کند.
سخنگوی گروه طالبان در افغانستان از کشورهای جهان به‌خصوص کشورهای اسلامی خواست با دولت طالبان به ویژه در عرصه اقتصادی همکاری کنند تا مشکلات مردم افغانستان حل و فصل شود. 
ذبیح الله مجاهد اظهار کرد، کشورهای اسلامی گام اساسی در همکاری با مردم افغانستان بردارند، چرا که شفافیت و امنیت بهتری در افغانستان حاکم شده و زمینه‌سازی خوبی برای سرمایه‌گذاری در افغاستان فراهم شده است.
سخنگوی گروه طالبان در افغانستان گفت، اتصال سیاسی افغانستان با کشورهای منطقه برای طالبان مهم بوده و اتصال اقتصادی منطقه نیز دارای اهمیت است که در این زمینه، طالبان طرح‌های خوبی در دستور کار دارد.   
ذبیح الله مجاهد با بیان اینکه همکاری اقتصادی و سیاسی با همسایگان برای طالبان مهم است تاکید کرد، طالبان درچارچوب همکاری سیاسی و اقتصادی با همسایگان می‌خواهد فضای بسیار قابل اعتماد حاکم شود.   
کنفرانسی با عنوان اقتصاد افغانستان 19 ژانویه 2022 در محل کاخ ریاست جمهوری افغانستان برگزار شد که مقامات طالبان به همراه نمایندگان کشورهای همسایه افغانستان و نیز مقامات نهادهای بین‌المللی در آن حضور داشتند و درباره حل مشکلات اقتصادی افغانستان و راه‌های کمک به مردم افغانستان گفت وگو کردند.

112

 بیشتر بخوانید:

توسعه مناسبات در حوزه کشاورزی، محور نشست هیات طالبان با ساداتی نژاد

سرپرست وزارت خارجه طالبان: مذاکرات با امیرعبداللهیان مثبت و سازنده بود

کلیدواژه