اردیبهشت 05, 1398 09:56 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه روز پنجشنبه در شهر بندری ولادی وستوک در دیدار با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی بر توسعه روابط با این کشور و همکاری های دوجانبه تاکید کرد.

به گزارش پارس تودی، ولادیمیر پوتین گفت: اطمینان دارم این دیدار به توسعه روابط دو کشور و حل مساله هسته ای شبه جزیره کره کمک می کند.

پوتین افزود: برای توسعه روابط اقتصادی و انسانی بین روسیه و کره شمالی بایستی بیشتر تلاش کرد.

رئیس جمهوری روسیه همچنین گفت که مذاکرات هسته ای بین پیونگ یانگ و واشنگتن را پیگیری می کند. 

«کیم جونگ اون» نیز در این دیدار با بیان این که وضع شبه جزیره کره مورد توجه جامعه جهانی قرار دارد، ابراز امیدواری کرد در این دیدار، مسائل شبه جزیره کره به خوبی ارزیابی و بین دو طرف تبادل نظر گسترده انجام شود.

رهبر کره شمالی روز چهارشنبه برای دیدار با پوتین وارد ولادی وستوک در دورترین نقطه شرقی روسیه شد.

این دیدار از آن جهت اهمیت دو چندان یافته است که مذاکرات کره شمالی و آمریکا برای حل و فصل بحران کره چندی پیش در هانوی ویتنام به بن بست رسید.

هشتم اسفند ماه سال 97 ترامپ با هدف پایان دادن به بحران کره شمالی با کیم جونگ اون رهبر این کشور در هانوی پایتخت ویتنام دیدار و گفت وگو کرد، دیداری که برخلاف انتظارها خیلی زود پایان یافت و حتی بیانیه ای نیز در پی نداشت.

چند روز پیش کره شمالی از آمریکا خواست، مایک پمپئو وزیر امور خارجه خود را از جریان مذاکرات با این کشور کنار بگذارد و فرد پخته تری را مسئول این کار کند هر چند که پمپئو در واکنش به خبرنگاران گفت که همچنان مسئول پرونده کره است.

روسیه و چین بارها خطاب به آمریکایی ها به عنوان شرکای غربی خود اعلام کرده اند که به صورت یکجانبه نمی توان مسائل و مشکلات بین المللی از جمله بحران کره را حل و فصل کرد و نیاز به مشارکت دیگر کشورها وجود دارد.135/118

بیشتر بخوانید: 

کره شمالی سفر "کیم جونگ اون" به روسیه را تائید کرد

انتقاد روسیه از اقدامات بی‌ثبات کننده آمریکا در شبه جزیره کره

حمایت روسیه از تلاش‌های برای بهبود روابط دو کره

کلیدواژه

کامنت