مهر 25, 1398 23:21 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • موافقت سران اتحادیه اروپا با توافق جدید

سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا حمایت رسمی خود را از توافق جدید "برگزیت" اعلام کردند.

به گزارش پارس تودی، سران اتحادیه اروپا پنجشنبه شب در نشستی در بروکسل موافقت خود را با توافق جدید اتحادیه اروپا و بریتانیا در خصوص نحوه اجرای برگزیت اعلام کردند.

توافق "بوریس جانسون" نخست وزیر بریتانیا با اتحادیه اروپا  بر سر نحوه خروج لندن از اتحادیه اروپا  برای نهایی شدن به تصویب مجلس عوام بریتانیا و پارلمان اروپا نیاز دارد.

سران دو حزب "برگزیت" و "کارگر" بریتانیا عصر امروز توافق جدید دولت این کشور با اتحادیه اروپا برای اجرای برگزیت را مورد انتقاد قرار داده و آن را بی فایده دانستند.

"ژان‌ کلود یونکر" رئیس کمیسیون اروپا و "بوریس جانسون" نخست‌ وزیر بریتانیا، ظهر پنجشنبه از توافق بروکسل و لندن بر سر نحوه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا "برگزیت" خبر دادند.

مردم بریتانیا (انگلیس، ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز) سوم تیر ماه سال 1395 در یک همه‌پرسی به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رأی دادند. قرار بود فرآیند خروج تا پیش از ابتدای امسال تکمیل شود، اما ناکامی لندن و بروکسل در توافق در مورد وضعیت رابطه سیاسی و اقتصادی پس از اجرای برگزیت، به تعویق در این فرآیند منجر شد.

مهلت بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا  31 اکتبر به پایان می رسد و جانسون اصرار دارد که بریتانیا را در تاریخ مقرر، از این اتحادیه خارج کند.

ناتوانی در فرآیند خروج بریتانیا از اتحادیه‌اروپا تاکنون به سرنگونی 2 دولت "دیوید کامرون" و "ترزا می" منجر شده است.

117

کامنت