مهر 27, 1398 09:30 Asia/Tehran [Updated: مرداد 15, 1399 18:55 Asia/Tehran]

سرپرست وزارت کشور اسپانیا اعلام کرد، تظاهرات حامیان استقلال کاتالونیا در بارسلونا موجب زخمی شدن تعداد زیادی از مردم و ماموران امنیتی شده است.

به گزارش پارس تودی به نقل از هیسپان تی وی، «فرناندو گرانده» سرپرست وزارت کشور اسپانیا روز شنبه افزود، در تظاهرات شهر بارسلونا، اصلی ترین شهر منطقه کاتالونیا، 207 مامور زخمی شده اند که حال یک نفر از آن ها به سبب ضربه سختی که بر سرش وارد آمده، وخیم گزارش شده است.

وزارت کشور اسپانیا همچنین اعلام کرد، تاکنون 128 نفر در جریان این اعتراضات بازداشت و 9 نفر از آن ها به زندان موقت فرستاده شده اند.

سامانه اورژانس این شهر نیز اطلاع داده است، از میان مردم 41 نفر نیازمند مراقبت های پزشکی شدند که ده نفر از آن ها به علت وخامت اوضاع به مراکز بهداشتی منتقل شدند.

این تظاهرات پس از آن آغاز شد که دادگاه عالی اسپانیا برای 9 نفر از رهبران جدایی طلب کاتالونیا بین 9 تا 13 سال زندان حکم صادر کرد.

دیوان عالی اسپانیا دوشنبه گذشته با صدور حکمی 9 نفر از 12 رهبر استقلال طلب کاتالونیا را به حبس محکوم کرد. سه نفر نیز به جرم «نافرمانی» به پرداخت جریمه نقدی محکوم شدند.

این افراد به سبب برگزاری «همه پرسی غیر قانونی در تاریخ 1 اکتبر 2017» محکوم شدند.

همه پرسی تعیین سرنوشت و استقلال منطقه کاتالونیا، در حالی در اول اکتبر سال 2017 برگزار شد که دستگاه قضایی اسپانیا آن را ممنوع اعلام کرده بود.

در پی برگزاری این همه پرسی، پارلمان محلی کاتالونیا، استقلال این منطقه را تصویب کرد اما دولت مرکزی اسپانیا آن را بی اعتبار دانست.

بسیاری از فعالان استقلال طلب منطقه کاتالونیا به علت مشارکت در برگزاری این همه پرسی، زندانی و برخی نیز تبعید شدند.

116

بیشتر بخوانید:

تسلیم شدن رئیس برکنار شده منطقه کاتالونیا به پلیس بلژیک

تظاهرات مردم کاتالونیا در اعتراض به احکام زندان رهبران استقلال طلب/ تحلیل

کلیدواژه

کامنت