آذر 24, 1398 19:29 Asia/Tehran [Updated: آذر 24, 1398 19:37 Asia/Tehran]
  • اروپا پذیرش پناهجویان را دشوارتر می‌کند

ده‌ها نماینده پارلمان اروپا با ارسال نامه‌ای به رئیس کمیسیون اروپا خواهان انتقال اردوگاه‌های پناهجویان به خارج از مرزهای اتحادیه اروپا شدند.

به گزارش پارس تودی، 40 نماینده پارلمان اروپا از کشورهای درگیر بحران پناهجویان با نوشتن نامه ای به «اورزولا فون در لاین» رئیس کمیسیون اروپا خواهان ایجاد تاسیسات اردوگاهی در خارج از اتحادیه اروپا برای نگهداری پناهجویان غیرقانونی شدند.

نویسندگان این نامه پیشنهاد دادند که روند اعطای پناهندگی به این پناهجویان در همان اردوگاه ها انجام گرفته و در موارد منفی، افراد مذکور از همانجا به کشورهای مبدا خود بازگردانده شوند.

نمایندگان پارلمان اروپا این اقدام را مطابق با ماده 43 دستورالعمل پناهندگی اتحادیه اروپا دانسته و اینگونه استدلال کردند که در این صورت سیاست مهاجرت این اتحادیه پویا تر خواهد شد.

بر این اساس پناهجویان تایید شده می توانند از این مراکز در بین کشورهای اروپایی تقسیم شوند.

شماری از نمایندگان حزب دموکرات مسیحی آلمان و نیز نمایندگانی از ایتالیا، یونان و قبرس از جمله امضا کنندگان این درخواست هستند.

این در حالی است که کشورهای حاشیه دریای مدیترانه در اتحادیه اروپا خواستار حمایت بیشتر بروکسل در مساله پناهجویان بوده و از مقامات اتحادیه اروپا تقسیم عادلانه پناهجویان در این اتحادیه را درخواست کرده‌اند.

اواخر ماه خرداد سران کشورهای ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، پرتغال، یونان، قبرس و مالت بعد از نشستی در پایتخت مالت خواستار اجرای اصل همبستگی و تقسیم عادلانه پناهجویان بین کشورهای اتحادیه اروپا شدند.

صدها هزار پناهجو در سال‌های اخیر با هدف رهایی از خشونت‌ها و بی ثباتی همه جانبه ناشی از دخالت غرب در خاورمیانه و شمال آفریقا، کشورهای خود را ترک و تلاش می‌کنند خود را به اروپا برسانند. 

بحران بی سابقه پناهجویان در نتیجه سیاست های مداخله جویانه غرب عمدتا در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا ایجاد شد و اروپا را نیز درگیر کرده است.

116

بیشتر بخوانید:

هایکو ماس: آغاز موج حرکت پناهجویان از ترکیه به اروپا نگران کننده است

کلیدواژه

کامنت