اسفند 25, 1398 05:13 Asia/Tehran [Updated: اسفند 25, 1398 05:41 Asia/Tehran]
  • رایزنی ترامپ و جانسون پس از فرمان ضد مهاجرتی واشنگتن علیه انگلیسی‌ها

نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهوری آمریکا شامگاه شنبه در پی فرمان مهاجرتی جدید دونالد ترامپ درباره ممنوعیت سفر شهروندان انگلیسی به آمریکا، به صورت تلفنی گفت‌وگو کردند.

به گزارش پارس تودی، بوریس جانسون و ترامپ درباره همه‌گیر شدن ویروس کرونا و اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از شیوع آن گفت‌وگو کردند.

دو طرف همچنین درباره اهمیت سرعت بخشیدن به ساخت واکسن کرونا برای جلوگیری از تاثیرات منفی اقتصادی این ویروس بر شهروندان دو کشور تاکید کردند.

آمار ابتلا و مرگ و میر بر اثر کرونا در انگلیس طی روزهای گذشته افزایش قابل توجهی را یافته است و این امر سبب شد تا رئیس جمهوری آمریکا درباره استثنا کردن شهروندان این کشور از فهرست ممنوعیت سفر به آمریکا تجدید نظر کند.

دونالد ترامپ شامگاه شنبه در کنفرانسی خبری درباره اقدامات دولت فدرال پیرامون شیوع کرونا در امریکا گفت که انگلیس و ایرلند نیز بعداز بررسی شرایط شامل ممنوعیت مسافرت از اروپا به آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا می‌شوند.

ترامپ که منشأ شیوع کرونا در آمریکا را مسافران اروپایی می‌داند، چهارشنبه گذشته اعلام کرده بود که اتباع همه کشورهای اروپایی به جز انگلیس و ایرلند تا 30 روز از مسافرت به آمریکا ممنوع می‌شوند.118

کلیدواژه

کامنت