فروردین 08, 1399 18:44 Asia/Tehran [Updated: فروردین 09, 1399 06:37 Asia/Tehran]
  • بلگراد با پرچم سه رنگ ایران نورپردازی شد

نمادهای شهر بلگراد پایتخت صربستان از جمله مجلس نمایندگان، پل ها و ساختمان های بزرگ این شهر به منظور اعلام همبستگی با ملت ایران در مبارزه با ویروس کرونا با پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران نورپردازی شد.

به گزارش پارس تودی، مقامات شهری در بلگراد پایتخت صربستان اظهار کردند: به منظور همدردی و همبستگی با شهروندان کشورهایی که بیشتر به ویروس کرونا آلوده شدند، تصمیم گرفته اند که نمادهای این شهر مانند برج آوالا، پل ها، ساختمان های بزرگ و پارلمان این کشور را با چراغ های رنگین، به پرچم های کشورهایی از جمله ایتالیا، چین، اسپانیا، ایران و فرانسه تزئین کنند.

«آندریا ملادنوویچ» قائم مقام شهردار بلگراد در این رابطه پیشتر گفته بود که پیام این حرکت نمادین این است که تسلیم نشویم و همه با هم قادر خواهیم بود بر این هیولا که همه جهان را فرا گرفته غلبه کنیم.

نمادهای شهر بلگراد تاکنون با رنگ های پرچم ایتالیا، چین، اسپانیا و جمهوری اسلامی ایران تزئین و به این گونه با ملت های این کشورها ابراز همبستگی و همدردی شده است.

در صربستان وضعیت اضطراری و ممنوعیت خروج مردم در سراسر کشور در فواصل زمانی ساعات 17 عصر تا 5 بامداد، اعلام شده است.

بنا بر اطلاعیه‌های مراکز بهداشتی و درمانی صربستان، تاکنون 457 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و 8 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

ویروس کرونا با نام رسمی «کووید- 19» اواخر سال گذشته میلادی (دسامبر 2019) در شهر «ووهان» Wuhan در استان «هوبئی» شرق چین مشاهده شد و اکنون علاوه بر 30 استان این کشور، به بیش از 195 کشور دیگر از جمله  آمریکا، بریتانیا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، فرانسه، ایتالیا، بریتانیا، عربستان و امارات سرایت کرده است. 

بر اساس آخرین آمار، تاکنون در جهان بیش از 536 هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده که از این بین 124 هزار و 395 نفر بهبود یافته و 24 هزار و 112 تن فوت کرده اند.

118/116

بیشتر بخوانید:

پیام مردم چین: "قوی باش ایران، قوی باش چین"

 

اعلام وضعیت اضطراری در صربستان

اعلام همبستگی صربستان با ایران در مقابله با کرونا

 

کلیدواژه