فروردین 11, 1399 09:01 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • 871 حمله به مسلمانان در آلمان ظرف یک سال

یک روزنامه آلمانی از ثبت صدها مورد حمله علیه مسلمانان ساکن آلمان در سال 2019 خبر داد.

به گزارش پارس تودی، روزنامه "نیواوسنابراکر" روز یکشنبه از 871 مورد حمله علیه مسلمانان در سال گذشته میلادی خبر داد و خاطرنشان کرد، در جریان این حملات، دستکم دو مسلمان آلمانی  کشته شده و 33 نفر نیز مجروح شده‌اند.

یکی از مقامات حزب چپ گرای "دائه لینکه" آلمان به این روزنامه گفت: ابراز نفرت از مسلمانان در آلمان در حال تبدیل به حملات خشونت آمیز، تهدید و توهین است.

وی هشدار داد، متاسفانه ما باید انتظار داشته باشیم که این موضوع بسیار شبیه یک بمب ساعتی عمل کند که در حال تیک تاک است.

هنوز آمار رسمی حملات اسلام‌ ستیزانه در سال 2019 توسط دولت آلمان اعلام نشده است. در سال 2018 دست کم 910 مورد حمله اسلام ستیزانه ثبت شده که 48  مورد آن حمله به مساجد این کشور بوده است. 

در سال های اخیر حمله به مسلمانان در کشورهای اروپایی افزایش یافته است. در آلمان، اکثر این حملات توسط راستگرایان افراطی انجام می گیرد.

مسلمانان آلمان بارها نگرانی عمیق خود را از اقدامات اسلام‌ستیزانه و حملات به مساجد و مراکز اسلامی در این کشور  بیان  و تشدید تدابیر امنیتی در حفاظت از این مراکز را خواستار شده‌اند.

در سال های اخیر به ویژه پس از حملات تروریستی داعش در کشورهای اروپایی، ترویج پدیده "اسلام هراسی" و اقدامات اسلام ستیزانه در کشورهای غربی، موجب در تنگنا قرار گرفتن جامعه مسلمانان شده است.

به اذعان مقامات و کارشناس غربی، دلیل اصلی ناآرامی های اخیر اروپا، حمایت بی دریغ غربی ها از گروه های تروریستی در سوریه و عراق است.

کشورهای غربی در حال حاضر با بازگشت اعضای اروپایی تروریست های داعش مواجه شده اند.

138/117

بیشتر بخوانید:

مسلمانان آلمان خواستار حفاظت بیشتر در برابر گروه‌های افراطی شدند

حمله به یک مسجد در آلمان

کلیدواژه

کامنت