فروردین 13, 1399 02:14 Asia/Tehran [Updated: فروردین 13, 1399 02:17 Asia/Tehran]
  • جهش بی‌سابقه آمار قربانیان کرونا در انگلیس

خدمات ملی سلامت انگلیس سه شنبه شب اعلام کرد، شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور تنها ظرف 24 ساعت گذشته با 29 درصد افزایش مواجه شده است.

به گزارش پارس تودی، خدمات ملی سلامت انگلیس خاطرنشان کرد، با مرگ 367 نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این کشور طی 24 ساعت گذشته، شمار قربانیان این ویروس در انگلیس به 1651 نفر رسیده است.

در اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی نیز تاکنون بر اساس اعلام آمار رسمی به ترتیب 60، 69 و 82 نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

روزنامه بریتانیایی دیلی‌میل روز سه‌شنبه در گزارشی تصریح کرد، آمار تلفات ویروس کرونا در این کشور بالاتر از ارقام رسمی است که مقام‌های بهداشت بریتانیا اعلام می‌کنند.

"بوریس جانسون" نخست وزیر بریتانیا دوشنبه 23 مارس با اعلام وضعیت اضطراری در این کشور از مردم بریتانیا خواست در راستای مقابله با ویروس کرونا از منازلشان بیرون نروند.

"جانسون" تاکید کرد، مردم این کشور  تنها در شرایط اضطراری قادر به خروج از منازلشان هستند.

دولت "بوریس جانسون" نخست وزیر بریتانیا نزد رسانه ها و افکار عمومی متهم است که در مقابله با ویروس کرونا درست و شفاف  عمل نکرده و سیاست‌هایش متناسب با عمق خطر این ویروس تنظیم نشده است.

در  هفته های پیش با افزایش آمار ابتلا به کرونا در بریتانیا، بسیاری از مردم این کشور از ترس کمبود کالاهای ضروری به فروشگاه ها هجوم و اقدام به خرید و ذخیره سازی مواد غذایی کرده‌ بودند.

ویروس کرونا با نام رسمی "کووید- 19" اواخر سال گذشته میلادی (دسامبر 2019) در شهر "ووهان" Wuhan در استان "هوبئی" شرق چین مشاهده شد و اکنون علاوه بر 30 استان این کشور، به بیش از 205 کشور دیگر از جمله  آمریکا، بریتانیا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، فرانسه، ایتالیا، بریتانیا، ترکیه عربستان و امارات سرایت کرده است.

بر اساس آخرین آمار تاکنون دستکم 824 هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد حدود 174 هزار نفر بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شده اند. دستکم 40 هزار نیز جان خود را از دست داده‌اند.

117

 

کامنت