فروردین 13, 1399 15:55 Asia/Tehran [Updated: فروردین 13, 1399 16:23 Asia/Tehran]
  • صدمه ویروس کرونا به یک میلیون شغل در اروپا

اتحادیه سندیکاهای کارگری اروپا، اعلام کرد، دستکم یک میلیون نفر بر اثر شیوع ویروس کرونا در این قاره، شغل های خود را از دست داده اند.

به گزارش پارس تودی، اتحادیه سندیکاهای کارگری اروپا روز سه شنبه در بیانیه ای هشدار داد، هزاران شرکت کوچک و متوسط دیگر نمی توانند به بازار بازگردند، و حداقل یک میلیون کارگر در کشورهای مختلف اروپا بیکار شده اند. 

این اتحادیه ضمن هشدار نسبت به خروج تعدادی از شرکت ها به شکل نگران کننده ای از میدان فعالیت تصریح کرد: اروپا تصمیم های فوری درباره چگونگی برخورد با این حالت فوق العاده اتخاذ نکرده است و این موضوع خسارت زیادی به آن متحمل خواهد کرد.

سندیکاهای کارگری در داخل اتحادیه اروپا ضمن درخواست حمایت از شغلها اعلام کردند: حمایت مالی بالغ به 200 تا 400 میلیارد یورو لازم است و ادامه بحران خسارت های سنگینی به مشاغل وارد خواهد کرد.

سازمان بین المللی کار نیز هفته گذشته ضمن هشدار نسبت به افزایش میانگین فقر در جهان گزارش داد: با ادامه بحران ویروس کرونا، جهان 36 میلیون شغل را از دست خواهد داد.

انتشار سریع ویروس کرونا در سراسر جهان آمار تلفات را در میان افراد مبتلا افزایش داده است که قاره اروپا از این قاعده مستثنی نیست.

ویروس کرونا با نام رسمی "کووید- 19" اواخر سال گذشته میلادی (دسامبر 2019) در شهر "ووهان" Wuhan در استان "هوبئی" شرق چین مشاهده شد و اکنون علاوه بر 30 استان این کشور، به بیش از 200 کشور دیگر از جمله  آمریکا، بریتانیا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، فرانسه، ایتالیا، بریتانیا، ترکیه عربستان و امارات سرایت کرده است.

تاکنون بیش از 872 هزار نفر در سراسر جهان، به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از 43 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

شمار قربانیان ویروس کرونا، در اروپا به بیش از 30 هزار نفر رسیده است.

133/118

بیشتر بخوانید:

هشدار مقامات اروپا درمورد اثرات منفی"کرونا " بر آینده این اتحادیه/ تحلیل

کرونا و تشدید چالش‌های اقتصادی اروپا/ تحلیل

کلیدواژه

کامنت