فروردین 27, 1399 18:10 Asia/Tehran [Updated: فروردین 27, 1399 19:09 Asia/Tehran]
  • انتقاد حزب کارگر بریتانیا از عملکرد دولت در کنترل کرونا

رهبر حزب کارگر بریتانیا از چگونگی عملکرد دولت در قبال شیوع کووید – 19 انتقد کرد و خواستار ارائه برنامه دولت برای خروج کشور از قرنطینه شد.

به گزارش پارس تودی، "کر استارمر" رهبر جدید حزب کارگر بریتانیا روز چهارشنبه در انتقاد از نحوه عملکرد دولت در مبارزه با ویروس کرونا گفت: «معتقدم برخی تصمیمات اتخاذ شده در هفته‌های اخیر بسیار کند صورت گرفته و از کشورهای دیگر به‌ قدر کافی درس گرفته نشده است. بیایید این مسئله را تکرار نکنیم».

استارمر افزود:‌ غلبه بر این بحران نیازمند همراه کردن جامعه بریتانیا است و عملکرد دولت باید شفاف و قابل بررسی باشد.

رهبر حزب کارگر بریتانیا از دولت خواست راهبرد خروج جامعه از قرنطینه را منتشر کند.

استارمر گفت: سوال این نیست که آیا روز پنجشنبه قرنطینه عمومی تمدید می‌شود یا خیر؛ بلکه سوال این است که دولت چه زمانی، چگونه و تحت چه شرایطی می‌تواند اقدامات پیشگیرانه را کاهش دهد.

استارمر افزود: راهبرد خروج از قرنطینه زمانی موثر خواهد بود که دولت برنامه‌ریزی، سرمایه‌گذاری و زیر ساخت‌ های لازم را از قبل معین کرده باشد.

دولت بریتانیا از 23 مارس با اصرار منتقدان به کم توجهی دولت در مقابله با ویروس کرونا، قرنطینه سراسری را در این کشور اعمال کرد.

تا کنون بیش از 93 هزار و 800 نفر در بریتانیا به ویروس کرونا مبتلا شده‌ و بیش از 12 هزار و 100 نفر نیز در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.138/118

بیشتربخوانید:

هر 13 دقیقه یک بریتانیایی بر اثر ابتلا به کرونا فوت می کند

زیان اقتصادی سنگین کرونا در بریتانیا

کلیدواژه