آبان 27, 1399 08:32 Asia/Tehran [Updated: آبان 27, 1399 10:33 Asia/Tehran]

رم - ایران پرس: همزمان با اوج شیوع کرونا در ایتالیا، افراد بی‌سرپناه در این کشور در خیابان‌های شهر‌های بزرگ از جمله رُم در شرایط نامناسب به سر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، همزمان با تشدید تدریجی محدودیت‌های سختگیرانه در سراسر ایتالیا برای مبارزه با ویروس کرونا، دستیابی بی‌سرپناهان به غذا و امکانات دیگر برای زندگی دشوارتر شده است.

بر اساس آمارهای رسمی، بیش از 60 هزار بی‌خانمان در ایتالیا وجود دارد که حدود 17 هزار نفر آنان در رُم، پایتخت ایتالیا به‌سر می‌برند.

 

مسئولان بهداشت ایتالیا بار‌ها درباره خطر جدی مبتلا شدن کارتن‌خواب‌ها به ویروس کرونا و ضرورت مراقبت‌های بیشتر از آن‌ها هشدار داده‌اند. هم‌اکنون ایتالیا با بیش از یک میلیون و صد هزار مبتلا به کرونا و 44 هزار قربانی، همچنان یکی از کانون‌های اصلی شیوع این ویروس در اروپاست.

 وضعیت سخت اقتصادی در ایتالیا، شمار قابل توجهی از شهروندان این کشور را به علت ناتوانی در پرداخت اجاره خانه و وام مسکن بی‌خانمان کرده است و آنان مجبورند در خیابان و یا در داخل خودروهای شخصی خود زندگی کنند.

 

 تداوم بحران کرونا در ایتالیا به مشکلات اقتصادی این کشور دامن زده و شرایط قشر آسیب‌پذیری مانند بی‌سرپناهان را بدتر کرده است.112

بیشتر بخوانید:

درگیری پلیس ایتالیا با معترضان به قرنطینه کرونایی

کرونا رکورد تاریخی بدهی ایتالیا را رقم زد

کلیدواژه

کامنت