آذر 01, 1399 14:13 Asia/Tehran [Updated: آذر 08, 1399 14:59 Asia/Tehran]
  • پوتین: روابط روسیه و آمریکا در بدترین وضعیت است

رئیس جمهوری روسیه در مورد روابط این کشور و آمریکا اعلام کرد: روابط مسکو و واشنگتن آنقدر بد شده است که بدتر از این ممکن نیست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، ولادیمیر پوتین در گفت وگو با شبکه تلویزیونی «روسیه 1» در واکنش به این سوال که آیا این رویکرد روسیه که تا اعلام نتایج رسمی انتخابات ریاست جمهوری به جو بایدن تبریک نمی گوید روابط روسیه و آمریکا را بد نمی کند، خاطرنشان کرد روابط مسکو و واشنگتن در شرایط کنونی در وضعیت بدی قرار دارند و بدتر شدن این روابط ناممکن است.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، روز سوم نوامبر برگزار شد. برآورد رسانه‌ها حاکی است جو بایدن با کسب 306 رأی الکترال کالج پیروز انتخابات شده است.

در حالی که تعدادی از سران جهان پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تبریک گفته‌ند، مقامات روسی اعلام کردند منتظر نتایج رسمی نهایی انتخابات خواهند ماند.

«سرگئی ریابکوف»، معاون وزیر امورخارجه روسیه علت خودداری کشورش از عدم برقراری تماس با تیم «جو بایدن» رئیس جمهوری منتخب آمریکا را به تجربه منفی این کشور از تماس با تیم ترامپ در سال 2016 میلادی مرتبط دانست.

روابط روسیه و آمریکا از سال 2014 و پس از سرنگونی دولت نزدیک به روسیه در اوکراین تیره شذه و واشنگتن بیش از 90 بسته تحریمی در مورد مسکو و اتباع روسی وضع کرده است.//114

بیشتر بخوانید: 

واکنش پوتین به خروج آمریکا از پیمان نیروهای هسته‌ای میان‌برد

هشدار پوتین به آمریکا/ زمان هیمنه قدرت‌های بزرگ به پایان رسید

مخالفت آمریکا با طرح پوتین برای تمدید یکساله پیمان استارت جدید

کلیدواژه

کامنت