دی 24, 1399 18:29 Asia/Tehran [Updated: دی 24, 1399 19:02 Asia/Tehran]
  • تاکید اتحادیه اروپا بر لزوم توقف شهرک سازی رژیم صهیونیستی

سخنگوی کمیسیون امور خارجی اتحادیه اروپا، تاکید کرد رژیم صهیونیستی ساخت غیرقانونی شهرک‌های صهیونیست نشین را در کرانه باختری رود اردن متوقف کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «پیتر استانو» سخنگوی کمیسیون امور خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه گفت: موضع ثابت این اتحادیه درباره شهرک سازی اسرائیل در کرانه باختری رود اردن تغییر نمی‌کند و این اقدام اسرائیل براساس قوانین بین المللی، غیرقانونی است.

رژیم صهیونیستی، روز دوشنبه از احداث چند شهرک جدید در کرانه باختری رود اردن خبر داد. 

گروه موسوم به «صلح اکنون» در اراضی اشغالی نیز پیشتر اعلام کرد، شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در طول چهار سال دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» در آمریکا و حمایت وی از این رژیم دو و نیم برابر شده است.

با وجود مخالفت‌های جهانی با شهرک‌سازی‌های غیرقانونی و اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی، این رژیم در دهه‌های گذشته بیش از 50 درصد کرانه باختری (از جمله بیت المقدس) را برای ساخت شهرک‌های مسکونی و پایگاه‌های نظامی تصرف کرده است.

براساس قطعنامه‌های مجمع عمومی سازمان ملل و شورای امنیت، هرگونه شهرک‌سازی در داخل مرزهای 1967 کرانه باختری غیرقانونی است.

شهرک‌سازی مهم‌ترین راهبرد توسعه‌طلبانه و اشغالگرایانه اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی است.

شورای امنیت سازمان ملل دسامبر 2016 با تصویب قطعنامه 2334 خواستار توقف شهرک‌سازی شد، اما رژیم اسرائیل و دولت دونالد ترامپ در آمریکا این قطعنامه را به طور کامل نادیده گرفتند.

117

بیشتر بخوانید:

گسترش شهرک‌سازی‌ رژیم صهیونیستی‌ در آخرین روزهای دولت ترامپ

درخواست فلسطین از شورای امنیت برای مقابله با جنایت شهرک‌نشینان

کلیدواژه