بهمن 04, 1399 15:25 Asia/Tehran [Updated: بهمن 04, 1399 15:31 Asia/Tehran]
  • هشدار «فائو» در مورد بحران امنیت غذایی در جهان با گسترش ویروس کرونا

سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد «فائو»، درمورد بحران امنیت غذایی در جهان با گسترش ویروس کرونا هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، بر اساس گزارش جدید سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد «فائو» (FAO) بهای مواد غذایی در آخرین ماه سال گذشته میلادی (دسامبر 2020) برای هفتمین ماه متوالی همچنان بالا بود و محصولات لبنی و روغن های نباتی بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

شاخص قیمت غذا در سازمان فائو، در ماه دسامبر 2020 به طور متوسط 107 درصد بود که 2/2 درصد نسبت به ماه قبل از آن نوامبر افزایش نشان می داد.

قیمت صادراتی گندم، ذرت، ذرت خوشه ای و برنج نیز در ماه دسامبر 2020  افزایش داشت که بخشی از آن به دلیل نگرانی شرایط رشد این محصولات و چشم انداز تولید محصول در آمریکای جنوبی و شمالی و روسیه بود.

بانک جهانی، پیشتر هشدار داده بود همزمان با بحران کرونا اختلال در زنجیره تامین مواد غذایی در کشورها و شوک های دیگری که بر تولید غذا تاثیر گذاشته اند، به همراه از دست دادن درآمدها باعث تنش های شدید و بروز خطراتی برای امنیت غذایی در بسیاری از کشورها شده است.

در حالیکه ویروس کرونا، موجب  بحران سلامت گسترده ای در جهان  شده  است، این ویروس با شکستن زنجیره های تامین غذا با افزایش قیمت ها، بحران بی سابقه ای را در امنیت غذا ایجاد کرده است.

117

بیشتر بخوانید:

گزارش: هشدار فائو درباره کاهش تنوع زیستی در کشاورزي

کلیدواژه