اسفند 16, 1399 23:00 Asia/Tehran [Updated: اسفند 16, 1399 23:02 Asia/Tehran]
  • تظاهرات علیه محدودیت‌های کرونایی در آلمان و اتریش

هزاران نفر از مردم  آلمان و اتریش روز شنبه در اعتراض به ادامه محدودیت های شدید کرونایی در کشورهایشان به خیابان ها آمدند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، مردم آلمان و اتریش با تظاهرات در شماری از شهرهای این دو کشور مخالفت خود را با ادامه محدودیت‌های کرونایی در کشورهایشان، اعلام کردند.

معترضان تاکید دارند، محدودیت های شدید کرونایی، زندگی و کار را آنها را مختل کرده است.

در شهر "لایپزیگ" Leipzig آلمان، صدها نفر با خودروهای خود در خیابان ها به حرکت درآمدند. همچنین در شهرهای "زاکسنس" و "زاکسن-آنهالت" حرکت اعتراضی مشابهی از سوی شهروندان انجام گرفت.

طی دو ماهی که از شروع واکسیناسیون سراسری علیه همه گیری کرونا در آلمان می گذرد، تنها حدود پنج‌ درصد از جمعیت این کشور دست کم یک دوز از این واکسن را دریافت کرده اند.

شبکه دویچه وله آلمان روز چهارشنبه به نقل از موسسه روبرت کخ گزارش داد: تا کنون حدود شش‌ میلیون و 400 هزار نفر واکسینه شده اند که از این میان چهار میلیون و 200 هزار نفر یک دوز و دو میلیون و 200 هزار نفر نیز دومین دوز را دریافت کرده‌اند.

"آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان در حالی بهبود شرایط را منوط به واکسیناسیون تمامی شهروندان کرده که کندی روند واکسیناسیون، انتقادهای زیادی را متوجه دولت وی کرده است.

شهر وین پایتخت اتریش نیز امروز شاهد حضور هزاران معترض به سیاست های کرونایی دولت بود. 

تظاهرکنندگان با سردادن شعارهایی علیه دولت خواستار کناره گیری "سباستین کورتس" صدراعظم جوان اتریش شدند.

در جریان این حرکت های اعتراضی، پلیس با حضور در صحنه تلاش می کرد پروتکل های بهداشتی از قبیل حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک از سوی شرکت کنندگان رعایت شود.

120