اسفند 22, 1399 10:03 Asia/Tehran [Updated: اسفند 22, 1399 10:10 Asia/Tehran]
  • تصویب پیش‌نویس قطعنامه‌ پارلمان اروپا در محکومیت نقض حقوق بشر در بحرین

پارلمان اروپا با تشکیل جلسه‌ای پیش‌نویس قطعنامه‌ای در محکومیت نقض حقوق بشر در بحرین را با اکثریت آراء تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، 633 نماینده از 689 نماینده پارلمان اروپا روز پنجشنبه از پیش‌نویس قطعنامه‌ای که افزایش مجازات اعدام، ادامه شکنجه علیه بازداشت شدگان و آزار و اذیت مدافعان حقوق بشر در بحرین را محکوم می‌کند، حمایت کردند.

در این قطعنامه از بحرین خواسته شده تا برای توقف و در نهایت لغو مجازات اعدام اقدام و همچنین در همه احکام اعدام بازنگری کند تا این اطمینان را حاصل شود که به قوانین بین‌المللی احترام گذاشته می‌شود.

پارلمان اروپا بر لزوم توقف آزار و اذیت، زندانی، شکنجه و مجازات بحرینی‌ها به دلیل صرفا استفاده از حقوق مدنی و سیاسی و آزادی‌های اجتماعی خود تأکید کرد.

در این قطعنامه همچنین از «سلمان بن حمد» نخست وزیر جدید بحرین خواسته شده تا با استفاده از اختیاراتش، برای اصلاح سیاسی و احترام کشور به حقوق و آزادی‌های بشری اقدام کند.

بحرین از 14 فوریه 2011 صحنه اعتراض مردمی ضد رژیم آل خلیفه است. مردم بحرین خواهان آزادی، اصلاحات سیاسی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

رژیم آل خلیفه با کمک نظامیان سعودی و مأموران امنیتی امارات که در قالب نیروهای سپر جزیره در بحرین مستقر شده‌اند، اعتراض‌های مردمی در این کشور را سرکوب می‌کند.// 114

بیشتر بخوانید:

دهمین سال حضور نظامیان عربستانی در بحرین

درخواست عفو بین‌الملل از آمریکا برای توجه به نقض حقوق بشر در بحرین

دهمین سال قیام 14 فوریه و تبیین شیخ عیسی قاسم از وضعیت بحرین

شیخ عیسی قاسم: اقدامات سرکوبگرانه و شکنجه نمی تواند صدای ملت بحرین را خاموش کند

کلیدواژه