فروردین 18, 1400 01:41 Asia/Tehran [Updated: فروردین 18, 1400 01:43 Asia/Tehran]
  • سخنگوی اروپا: اتحادیه اروپا متعهد به بازگرداندن برجام به مسیر اصلی است

سخنگوی کمیسیون اروپا گفت: هدف اتحادیه اروپا این است که برجام را به مسیر اصلی بازگرداند تا از اجرای کامل برجام از سوی همه طرفین مطمئن شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نبیلا مسرالی Nabila Massrali  روز سه شنبه گفت: جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به همراه تیمش در ارتباط نزدیک با تمامی اعضای برجام و آمریکا است تا در نهایت بتواند به این مهم دست یابد.

وزارت خارجه فرانسه هم در بیانیه‌ای به هجدمین نشست کمیسیون مشترک برجام واکنش نشان داد و افزود: مذاکرات وین درباره برجام باید تعهد کامل تهران و واشنگتن به این توافق را به همراه داشته باشد.

هجدمین نشست کمیسیون مشترک برجام روز سه شنبه با حضور هیئت‌هایی از گروه کشورها ۴+۱ و همچنین ایران در وین، پایتخت اتریش برگزار شد.

هدایت هیات ایرانی را سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران برعهده داشت و "انریکه مورا" معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا به نمایندگی از این اتحادیه در این نشست حضور پیدا کرد.

همچنین نمایندگانی از کشورهای بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه و چین نیز در این جلسه شرکت کردند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران پس از پایان دور این نشست در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد، رفع تحریم‌های آمریکا نخستین و اصلی‌ترین اقدام برای احیای برجام به شمار می‌رود.

معاون سیاسی وزیر امورخارجه ایران افزود: «ایران آمادگی دارد به محض رفع تحریم‌ها و پس از راستی‌آزمایی، اقدامات جبرانی هسته‌ای خود را متوقف کرده و به اجرای کامل برجام بازگردد.»125

کلیدواژه