فروردین 19, 1400 23:14 Asia/Tehran [Updated: فروردین 19, 1400 23:18 Asia/Tehran]
  • ادامه نشست کمیسیون مشترک برجام؛ 20 فروردین

اتحادیه اروپا روز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که نشست آتی کمیسیون مشترک برجام فردا 20 فروردین به صورت حضوری در وین ادامه پیدا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا منتشر شد آمده است که این نشست در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارت‌های امور خارجه‌ ایران و گروه چهار به علاوه یک، ساعت 10 به وقت اروپای مرکزی منعقد خواهد شد.

ریاست نشست بر عهده انریکه مورا معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود.

بر اساس بیانیه اتحادیه اروپا شرکت کنندگان قرار است وضعیت مذاکرات و رایزنی‌ها در سطوح مختلف از جمله در سطح کارشناسی را که طی روزهای گذشته در جریان بوده، با نگاه به بازگشت محتمل آمریکا به برجام و اطمینان از اجرای کامل و موثر این توافق از سوی تمام طرف‌ها بررسی کنند.

هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام که در روز جمعه دوم آوریل به ‌صورت مجازی آغاز شده بود، روزسه‌شنبه، 6 آوریل به صورت حضوری در وین از سر گرفته شد.

سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران، ریاست هیات ایرانی را در این نشست بر عهده داشت.

آمریکا به طور رسمی در این نشست شرکت نداشت چرا که این کشور به طور رسمی از برجام خارج شده است و ایران هم تاکید کرده است تا قبل از رفع تحریمهای آمریکا و اجرای تعهدات این کشور ایران در نشستی با حضورآمریکا حاضر نخواهد شد.

بر اساس توافق مذاکره کنندگان، قرار شد دو گروه کارشناسی در خصوص جنبه‌های فنی و جزئیات مسائل مربوط به لغو تحریم ها مذاکره کرده و نتیجه را به کمیسیون گزارش کنند.125

کلیدواژه