فروردین 30, 1400 13:45 Asia/Tehran [Updated: فروردین 30, 1400 13:57 Asia/Tehran]
  • دیپلمات روس: مذاکرات وین وارد مرحله تهیه پیش‌نویس شده است

رئیس هیات روسیه در مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در پیامی توئیتری نوشت که گفت‌وگوها در خصوص احیای این توافق در نتیجه دو هفته رایزنی‌های فشرده، حالا وارد مرحله پیش‌نویس شده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «میخائیل اولیانوف» روز دوشنبه در توئیتی نوشت: هنوز فاصله زیادی تا رسیدن به یک راه حل عملی در خصوص فعال کردن برجام وجود دارد اما «ما از کلی گویی به سمت توافق بر سر گام‌های ویژه در راستای رسیدن به هدف حرکت کرده‌ایم.»

پیشتر «سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه گفته بود: آنچه در وین در حال انجام است، گفت‌وگوهای فنی برای رفع تحریم‌های ظالمانه آمریکا و بازگشت ایالات متحده ذیل تعهداتش در برجام و قطعنامه 2231 است. پیشرفت‌هایی انجام شده ولی به معنای حل اختلافات نیست.

وی با بیان اینکه برای عدم فرسایشی شدن مذاکرات متون خود را ارائه کردیم و از طرف مقابل هم خواستیم وارد مصادیق و متون خود شود، عنوان کرد: در مرحله‌ای هستیم که موضوعات سخت و دشوار است ولی براساس مواضع رهبری به دنبال تامین منافع مردم هستیم و فکر می‌کنیم گفت‌وگوها در مسیر درستی قرار گرفته است.

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه درباره کارگروه رفع تحریم‌ یادآور شد: آنچه مهم است، ایران در چهارچوب کیسیون برجام با 1+4 مواضع خود را در بر اساس موازین نظام مطرح کرده است. اگر آمریکا تصمیم بگیرد که از میراث شکست خورده ترامپ فاصله بگیرد و در چارچوب تعهداتش عمل کند، رایزنی‌ها راحت‌تر جلو می‌رود.

117

بیشتر بخوانید:

برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام، امیدها و تردیدها

کلیدواژه