مرداد 03, 1400 13:01 Asia/Tehran [Updated: مرداد 03, 1400 13:09 Asia/Tehran]
  • آغاز رژه عظیم دریایی روسیه با حضور ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران

 رژه عظیم دریایی روسیه در بندر سنت پترزبورگ با حضور ناوگروه هفتاد و پنجم نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، رژه عظیم دریایی روسیه به مناسبت سیصد و بیست‌ و پنجمین سالگرد تاسیس ناوگان دریایی روسیه از دقایقی پیش با فرمان ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه  و در حضور هیات‌های بلندپایه نظامی بیش از ۲۰ کشور جهان، از جمله جمهوری اسلامی ایران در بندر سنت پترزبورگ و خلیج فنلاند آغاز شد.

امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ، کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه و جمعی از معاونان نیروی دریایی، اعضای هیات ایران در مراسم رژه  نیز حضور دارند.

ناو سهند و ناوبندر مکران از ناوگروه هفتاد و پنجم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز پس از درنوردیدن ۱۴ هزار مایل دریایی و عبور از اقیانوس اطلس و مناطقی راهبردی، در خلیج فنلاند به این رژه دریایی پیوسته‌اند.

در این رژه دریایی بیش از چهار هزار تکاور زبده دریایی از روسیه، ایران، هند و پاکستان، به عنوان یگان های عمل کننده در رژه دریایی سنت پترزبورگ مشارکت دارند.

پیام اصلی این نمایش قدرت دریایی، هشدار به آمریکا و ناتو خواهد بود که در ماه های اخیر تحرکات و اقدامات تحریک‌آمیز خود در مرزهای روسیه را تشدید کرده‌اند.

علاوه بر یگان‌های شناور روسیه، ایران، هند و پاکستان، هیات‌های نظامی و فرماندهان نیروی دریایی برزیل، آرژانتین، ونزوئلا، چین، نامیبیا، قبرس، مصر، قطر، بحرین، سنگال و بنگلادش در این مراسم حضور دارند.

112

 بیشتر بخوانید:

تصاویر ورود ناوشکن سهند به بندر سن‌پترزبورگ

ناوبندر مکران؛ حضور مقتدرانه نیروی دریایی ایران در آب‌های بین‌المللی

حضور ناوگروه نداجا در اقیانوس اطلس در قاب تصویر

کلیدواژه