شهریور 03, 1400 01:51 Asia/Tehran [Updated: شهریور 03, 1400 01:52 Asia/Tehran]
  • ایجاد هنگ جدید هوایی روسیه در شبه جزیره کریمه

فرمانده نیروی هوابرد روسیه از فرمان "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور این کشور برای ایجاد  یک هنگ هوایی در شبه جزیره کریمه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، "آندره سردیوکوف" روز سه شنبه با بیان اینکه رئیس جمهور روسیه خواستار ایجاد یک هنگ هوایی در شبه جزیره کریمه شده است اعلام کرد این هنگ جدید هوایی تا اول دسامبر سال جاری میلادی  در این شبه جزیره تشکیل خواهد شد.

فرمانده نیروی هوابرد روسیه خاطرنشان کرد این واحد نظامی جدید به عنوان بخشی از هفتمین پایگاه هوایی کوهستانی مستقر در "نووراسییسک" Novorossiysk عمل خواهد کرد.

روسیه در ماه های اخیر همزمان با افزایش حضور نظامی آمریکا و متحدانش در نزدیکی شبه جزیره کریمه و دریای سیاه، حضور نظامی خود در این منطقه را تقویت کرده است.

شبه جزیره کریمه طی یک همه‌پرسی در 16 مارس 2014 از خاک اوکراین جدا و با رأی موافق 96/8 درصد از شرکت‌کنندگان در این همه‌پرسی به روسیه ملحق شد.

مسکو پس از برگزاری این همه پرسی با امضای قراردادی این الحاق را تایید کرد اما دولت غرب گرای اوکراین این جدایی را نمی پذیرد.

آمریکا و اتحادیه اروپا نیز از اوکراین حمایت می کنند.

آمریکا و اتحادیه اروپا از سال 2014 با طرح اتهام دخالت روسیه در درگیری های شرق اوکراین و اشغال کریمه توسط مسکو، مجموعه ای از تحریم های اقتصادی و مالی ضد روسی را وضع کرده اند که واکنش متقابل روسیه را در پی داشته است. ­

120