شهریور 26, 1400 13:04 Asia/Tehran [Updated: شهریور 26, 1400 13:09 Asia/Tehran]
  • روسیه موشک جدید سامانه پدافندی خود را آزمایش کرد

روسیه یک موشک جدید برای مجموعه های پدافند موشکی خود را با موفقیت آزمایش کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه روز جمعه در گزارشی اعلام کرد: موشک جدید در محدوده نظامی «ساری شاگان» متعلق به روسیه در قزاقستان آزمایش شد.   

بر اساس این گزارش، موشک جدید پدافند موشکی را نیروی هوافضای روسیه آزمایش کرد.

«سرگئی گرابچوک» فرمانده واحدهای پدافند موشکی نیروی هوافضای روسیه خاطرنشان کرد که چندین آزمایش موشک جدید پدافند موشکی، مشخصات فنی تعیین شده برای آن را تایید کرد و موشک در آزمایش امروز نیز با دقت بالا به هدف تعیین شده اصابت کرد.

برای اینکه موشکی را ارتش روسیه قبول کند باید ده بار مورد آزمایش شود و پس از پرتاب های موفق، چنین موشکی در اختیار واحدهای این کشور قرار خواهد گرفت.

روسیه در عرصه پدافند موشکی با آمریکا رقابت تنگاتنگ دارد و واشنگتن اعلام کرده است که مجموعه های پدافند موشکی جدید روسیه برای منافع واشنگتن در مدار نزدیک پیرامون کره زمین تهدید محسوب می شوند.

در این رابطه نخستین مجموعه های پدافند موشکی اس- 500 روز گذشته به ارتش روسیه تحویل شد.

سیستم پدافند موشکی اس- 500 هیچ مشابهی در جهان ندارد و برای هدف گیری تمام محدوده سلاح های عملیاتی و آینده نگر حملات هوافضا ازجمله حمله به ماهواره های دشمن (در مدار نزدیک پیرامون کره زمین) طراحی شده است.

این سامانه می تواند همه سلاح های تهاجمی هوافضای موجود و آتی را در ارتفاع حداکثر 200 کیلومتر و برد  500 کیلومتر از بین ببرد.

117

کلیدواژه