مهر 02, 1400 13:12 Asia/Tehran [Updated: مهر 02, 1400 13:53 Asia/Tehran]
  • لودریان خطاب به بلینکن: احیای روابط نیازمند زمان و اقدامات است

وزیر خارجه فرانسه خطاب به همتای آمریکایی خود گفت، برون رفت از بحران بین دو کشور بر سر معامله زیردریایی نیازمند زمان و اقدام است.

به گزارش روز جمعه خبرگزاری ایران پرس، وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ژان ایو لودریان و آنتونی بلینکن در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک دیدار و گفتگو کردند.

بلینکن در این دیدار با وزیر خارجه فرانسه بار دیگر به بیانیه کاخ سفید اشاره کرد و گفت، این قسمت شامل مشورت‌ها و رایزنی‌ها بین متحدان می‌شود و اذعان داشت که احیای روابط با پاریس زمان‌بر و نیازمند کار سخت است.

دیدار آنتونی بلینکن و ژان ایو لودریان، وزرای خارجه آمریکا و فرانسه یک روز پس از آن انجام گرفت که جو بایدن و امانوئل ماکرون، روسای جمهوری دو کشور تماس تلفنی داشته و بر رایزنی‌های عمیق به منظور ایجاد اعتماد مجدد بین پاریس و واشنگتن توافق کردند.

فرانسه در پی لغو معامله زیردریایی با استرالیا که اخیرا رخ داد و این کشور با انگلیس و آمریکا شراکت امنیتی موسوم به «آکوس» را برای فناوری زیردریایی اتمی امضا کرد، به شدت خشمگین شده و در پی این اقدام، پاریس سفرای خود را از لندن و واشنگتن فراخواند. // 114

بیشتر بخوانید:

انتقاد شدید فرانسه از سیاست اول آمریکای بایدن

وزیر خارجه فرانسه: آمریکا و بریتانیا دو کشور فرصت‌طلب هستند

کلیدواژه