مهر 24, 1400 17:08 Asia/Tehran [Updated: آذر 09, 1400 18:27 Asia/Tehran]
  • افزایش بهای بنزین در بریتانیا به بالاترین حد طی 9 سال گذشته

بهای بنزین در جایگاه‌ های سوخت بریتانیا پس از چند هفته کمبود و افزایش قیمت نفت خام در بازارهای جهانی، به بالاترین ‌ترین حد طی 9 سال گذشته رسیده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سایمون ویلیامز» سخنگوی شرکت خدمات خودرو «آراِی‌سی» بریتانیا اعلام کرد، میانگین قیمت هر لیتر بنزین در جایگاه‌های سوخت این کشور به 140.22 پنس رسیده که این میزان فقط 2 پنس با آمار ماه سپتامبر 2012 اختلاف دارد.

سایمون ویلیامز گفت، قیمت سوخت در بریتانیا از سپتامبر 2012 تاکنون به این حد افزایش نیافته بود و این کشور اکنون در آستانه شکستن رکورد میانگین قیمت سوخت در همان سال است که هر لیتر بنزین به 142.48 پنس رسیده بود.

سخنگوی شرکت خدمات خودرو «آراِی‌سی» بریتانیا افزود، قیمت سوخت در بریتانیا در حالی به طور بی سابقه افزایش یافته است که خانواده‌ها و شرکت‌ها با افزایش قیمت‌ در تمام بخش‌ ها مواجه هستند.

مردم بریتانیا در پی بحران ناشی از همه گیری ویروس کرونا و خروج این کشور از اتحادیه اروپا تحت فشار اقتصادی سنگینی قرار دارند.

با توجه به اینکه همه کشورهای اروپایی در بحران اقتصادی ناشی از همه‌ گیری ویروس کرونا به سر می برند اما آمار و نظرسنجی‌ ها نشان می‌دهد که بریتانیا از هر نظر در بدترین وضعیت نسبت به تمام کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) قرار دارد.

117

بیشتر بخوانید:

انگلیس در پی بحران کمبود سوخت چهره نظامی به خود گرفت

کلیدواژه