مهر 28, 1400 12:01 Asia/Tehran [Updated: آذر 10, 1400 18:50 Asia/Tehran]

مفتی اعظم مسلمانان کرواسی کنفرانس وحدت اسلامی را تریبونی برای تبیین وضعیت کنونی کشورهای اسلامی دانست.

شیخ عزیز «حسن اویچ» مفتی اعظم مسلمانان کرواسی در پاسخ به سوال خبرنگار ایران‌پرس درباره چگونگی ارزیابی کنفرانس وحدت اسلامی، ضمن قدردانی از «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت، چنین کنفرانس هایی تریبونی برای علما ومتفکرین و سیاستمداران است تا درباره شرایط کنونی ما سخن بگویند.

مفتی اعظم مسلمانان کرواسی برگزاری چنین کنفرانس هایی را فرصتی مناسب برای آگاهی از اوضاع کشورهای اسلامی دانست و اظهار داشت، به عنوان مثال قضیه فلسطین موضوعی است که از سال ها پیش تاکنون شاهد آن هستیم و علاوه بر آن باید به اوضاع بسیاری از کشورها مانند افغانستان و سوریه و یمن نیز پرداخته شود تا بتوانیم از اوضاع دیگر کشورهای اسلامی آگاه شویم.

شیخ عزیز «حسن اویچ» افزود، برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی و حضور بسیاری از خبرنگاران و رسانه های خبری مختلف در این کنفرانس را راهی برای ارتباط میان مسلمانان و اطلاع رسانی به آنان درباره وضعیت کشورهای اسلامی دانست.

مفتی اعظم مسلمانان کرواسی با اشاره به این که خبرنگاران و رسانه های خبری مسوول انتقال اخبار به مردم هستند، اظهار داشت، ما نیز مسوول برگزاری چنین کنفرانس هایی هستیم زیرا مردم منتظر شنیدن صحبت ها و فهم آنها هستند.

شیخ عزیز «حسن اویچ» با اشاره به انتشار کتابی با عنوان "اسلام را چگونه می شناسید" تصریح کرد: "این کتاب با هدف اطلاع رسانی به غیر مسلمانان نوشته است. اسلام دینی کامل است و ما باید به طور کامل از قرآن تبعیت کنیم."

سی و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی با موضوع "اتحاد اسلامی؛ صلح و پرهیز از تفرقه و تنازع در جهان اسلام" روز سه شنبه همزمان با آغاز هفته وحدت، با سخنرانی «سید ابراهیم رئیسی»، رییس جمهوری اسلامی ایران در تهران آغاز شد.

115

کلیدواژه