آبان 12, 1400 04:02 Asia/Tehran [Updated: آبان 12, 1400 04:09 Asia/Tehran]
  • هفته چهارم لیگ قهرمانان اروپا/ صعود چلسی و بایرن/ گلزنی آزمون به یووه/ دو گل رونالدو برای منچستر

در هفته چهارم لیگ قهرمانان اروپا، بایرن مونیخ و چلسی صعودشان به مرحله حذفی قطعی شد و سردار آزمون دروازه یوونتوس را باز کرد. رونالدو نیز دو گل برای منچستر زد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در گروه E لیگ قهرمانان ارپا، بایرن مونیخ در خانه با درخشش روبرت لواندوفسکی با نتیجه ۵ بر ۲ از سد بنفیکا گذشت. لواندوفسکی با وجود هت‌تریک و دادن پاس گل، یک ضربه پنالتی از دست داد.

در دیدار دیگر این گروه بارسلونا به سختی با تک گل آنسو فاتی در خانه‌ی دینامو کیف به برتری رسید. با این نتایج بایرن مونیخ با ۱۲ امتیاز صدرنشین گروه ماند و صعودش را به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا قطعی کرد. بارسلونا با ۶، بنفیکا با ۴ و دینامو با یک امتیاز در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

در گروه F منچستر یونایتد در زمین آتالانتا با نتیجه ۲، ۲ به سختی تک امتیاز از این دیدار گرفت. شاگردان گاسپرینی به خصوص دوان زاپاتا در این دیدار درخشان ظاهر شدند و منچستر تنها یک بار صاحب موقعیت مسجل گل‌زنی شد که توسط رونالدو در همان تک موقعیت به گل رسید. رونالدو در دقایق پایانی نیز گل تساوی را از موقعیتی سخت به ثمر رساند.

ویارئال هم با دو گل یانگ بویز سوییس را شکست داد. با این نتایج وضعیت این گروه پیچیده شد و یونایتد با ۷، ویارئال با ۷ و آتالانتا با ۵ امتیاز در رده‌های اول تا سوم قرار گرفتند تا رقابت سختی برای صعود به دور حذفی داشته باشند. یانگ بویز هم با سه امتیاز در قعر جدول گروه F قرار گرفت.

در گروه G ولفسبورگ با نتیجه ۲ بر یک سالزبورگ اتریش را شکست داد و لیل با کامبک مقابل سویا ۲ بر یک این تیم را شکست داد. در این گروه سالزبورگ با ۷، لیل با ۵، ولفسبورگ با ۵ و سویا با ۳ امتیاز در رده‌های اول تا چهارم جدول رده‌بندی قرار گرفتند.

در گروه H چلسی با تک گل زیاش از سد مالمو سوئد گذشت. یوونتوس هم در خانه با نتیجه ۴ بر ۲ مقابل زنیت به برتری رسید. گل دوم زنیت در دقایق پایانی توسط سردار آزمون به ثمر رسید. با این نتایج چلسی با ۱۲ امتیاز صعودش به مرحله حذفی را قطعی کرد. یوونتوس با ۹، زنیت با ۳ و مالمو بدون امتیاز در رده‌های دوم تا چهارم جدول رده‌بندی قرار گرفتند. // 114

کلیدواژه