آذر 11, 1400 18:24 Asia/Tehran [Updated: آذر 11, 1400 18:30 Asia/Tehran]
  • دیدار بلینکن و لاوروف درباره مذاکرات وین

وزرای خارجه آمریکا و روسیه روز پنجشنبه به وقت محلی در حاشیه اجلاس سازمان همکاری و امنیت اروپا در استکهلم با یکدیگر دیدار و در خصوص مذاکرات وین گفت و گو و تبادل نظر کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که بلینکن را در سفر به اروپا همراهی می کند، پس از دیدار لاوروف و بلینکن اعلام کرد که طرفین در مورد مسائل مربوط به روابط دو جانبه  و منافع مشترک گفت و گو کردند.

وی مدعی شد وزرای امور خارجه آمریکا و روسیه بر اهمیت تداوم هماهنگی در مورد مسائل مربوط به روابط دو جانبه و منافع مشترک از جمله مسدود کردن مسیرهای دستیابی ایران به سلاح هسته ای تاکید کردند.

آنتونی بلینکن در نشستی خبری پیش از آغاز دیدار با سرگئی لاوروف با تکرار ادعاهای آمریکا و رژیم صهیونیستی درباره برنامه صلح آمیز هسته ای ایران مدعی شد: آمریکا و روسیه دارای منافع مشترکی از جمله عدم دستیابی ایران به سلاح هسته ای هستند و در مورد آن با یکدیگر همکاری می کنند.

وزیر خارجه آمریکا که از زمان آغاز مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ در اروپا به سر می برد، افزود: همزمان با ادامه مذاکرات در وین، همکاران ما با هم همکاری می کنند. ما فرصت خواهیم داشت تا در مورد مذاکرات وین نیز گفت و گو کنیم. // 114

کلیدواژه