بهمن 06, 1400 07:47 Asia/Tehran [Updated: خرداد 03, 1401 19:30 Asia/Tehran]

لندن- ایران پرس: «گبریلا» دختر انگلیسی و کاتولیک مذهب که چند روز پیش به دین اسلام تشرف یافت، گفت: "وقتی نخستین بار قرآن کریم را خواندم، به من آرامش داد و تاثیر زیادی در زندگی‌ام داشت."

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، گبریلا دختر 22 ساله انگلیسی و کاتولیک مذهب یکشنبه‌‌شب گذشته با حضور در مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در مرکز اسلامی لندن، به دین اسلام مشرف شد و نام فاطمه را برای خود برگزید. 

این دختر انگلیسی روز سه‌شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری ایران‌پرس در لندن تصریح کرد، حضرت فاطمه را دوست دارد و پدرش پیامبر اسلام (ص) بود، حضرت خدیجه مادرش و امام علی (ع) شوهرش بود و ایشان، مادر امام حسن (ع) و امام حسین (ع) بوده است. 

این زن انگلیسی مسلمان شده خاطرنشان کرد، همانطور که حضرت محمد (ص) شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س) را توصیف کردند، حضرت فاطمه (س) بخشی از بهشت است و این یک ویژگی منحصر به‌فرد حضرت فاطمه بوده است.

این دختر انگلیسی تازه مسلمان شده تاکید کرد، هر زن مسلمانی می‌تواند از حضرت فاطمه زهرا (س) الگو بگیرد و ایشان مادری بسیار سخت کوش و مقاوم بود. 

وی درباره اینکه چرا اسم خود را فاطمه انتخاب کرده است، اظهار کرد، درباره تاریخچه اسلام و دانش اسلامی مطالعه کرده و حضرت فاطمه (س) نسبت به همه متمایز است و به‌همین سبب اسم فاطمه را دوست دارم و برای خودم انتخاب کردم.

117

بیشتر بخوانید:

تشرف دختر انگلیسی به اسلام و انتخاب نام فاطمه

کلیدواژه