خرداد 29, 1401 08:08 Asia/Tehran [Updated: مرداد 20, 1401 14:27 Asia/Tehran]

اوکراین- ایران‌پرس: شهر مرزی زاهونی zahony در مرز مجارستان و اوکراین، گذرگاهی برای عبور آوارگانی است که از مناطق مختلف این کشور آمدند تا خود را به جای امن برسانند.

 به گزارش خبرگزاری ایران پرس، همزمان با شروع حملات روسیه به اوکراین، آوارگان از ملیت‌های مختلف به هر روشی و طی مسیرهای سخت و خطرناک تلاش کردند خود را از این کشور خارج کنند تا امید به زندگی داشته باشند.   
یکی از این افراد، «سینا» دانشجوی ایرانی رشته پزشکی است که در شهر خارکیف Kharkiv اوکراین تحصیل می‌کرد و به سبب جنگ در اوکراین، خود را به شهر مرزی زاهونی در مرز مجارستان رسانده است.

 خارکیف دومین شهر بزرگ اوکراین است و این شهر در شرق اوکراین قرار دارد و هم‌مرز با روسیه است و نخستین شهری بود که هدف حملات روسیه قرار گرفت.
این دانشجوی ایرانی 17 ژوئن 2022 در گفت وگو با خبرنگار ایران‌پرس در مرز اوکراین و مجارستان، از سختی‌های جنگ و مسیر خروج از اوکراین سخن گفت و افزود، با همکاری مسولان مرزی مجارستان توانسته است شرایط حرکت به سمت ایران به دست آورد.  

این دانشجوی ایرانی با بیان اینکه به سختی توانسته است از شهر خارکیف خارج شود و خود را به مرز اوکراین و مجارستان برساند گفت، مسئولان مرزی اسکان موقتش فراهم کردند تا با تعمیر خودرو شخصی و تکمیل کارهای قانونی به سمت ایران حرکت کند. 

خودرو دانشجوی ایرانی در خارکیف به سبب حملات روسیه به این شهر مرزی در شرق اوکراین آسیب دیده است. 
به گفته این دانشجوی ایرانی، به سبب نبود سوخت در مسیر خروج از اوکراین، چند روزی سرگردان بوده است تا اینکه اکنون در مرز اوکراین و مجارستان اسکان موقت دارد.

112

کلیدواژه