تیر 01, 1401 07:15 Asia/Tehran [Updated: تیر 12, 1401 14:37 Asia/Tehran]

لندن- ایران‌پرس: کارکنان متروی لندن به علت مشکلات معیشتی و ناکارآمدی دولت بریتانیا اعتصاب کردند اما دودش به چشم ساکنان پایتخت رفت.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایران‌پرس از لندن، پایتخت بریتانیا روز سه‌شنبه با ترافیک سنگین شهری مواجه شد و صدها هزار نفر از کارکنان دولت و ادارات با تاخیر زیاد به محل کار خود رسیدند. 
مشکلات اقتصادی ناشی از برگزیت، جنگ اکراین، افزایش قیمت نفت و کالاها عرصه را روز به روز بر انگلیسی‌ها تنگ‌تر می‌کند؛ به گونه‌ای که روزانه به آمار نیازمندان دولتی و مهاجران سردرگم و ورشکسته‌های اقتصادی افزوده می‌شود. 
برخی لندنی‌ها در مصاحبه با خبرنگار ایران‌پرس، اعتصاب کارکنان مترو را حاصل سیاست‌های نظام سرمایه‌داری دانستند. 

یک شهروند لندنی که ساعت‌ها منتظر وسیله نقلیه عمومی بود در مصاحبه با خبرنگار ایران‌پرس در لندن گفت: بچه‌هایش به‌طور معمول برای مدرسه رفتن از مترو استفاده می‌کنند و با این اعتصاب خیلی‌ها دیر به محل کارشون رسیدند، البته من خودم از اعتصاب‌کنندگان حمایت می‌کنم و این اعتصاب رو به گسترش است. 
یک شهروند زن در لندن نیز در مصاحبه با خبرنگار ایران‌پرس گفت: بعد از دوسال قرنطینه ناشی از کرونا این وضعیت و اعتصاب خیلی سخت است. 

مشاهده‌های خبرنگار ایران‌پرس از انگلیس نشان می‌دهد، کسبه‌های انگلیسی در این اعتصاب بیشتر از هر قشری آسیب می‌بینند؛ به‌عنوان مثال لیوان‌های سروته و آویزان در رستوران‌های بریتانیا در روز سه‌شنبه نشان داد، این صنف بیشتر از سایر اصناف خسارت دیدند. 
کارکنان مترو در بریتانیا اعلام کردند، در هفته جاری سه روز در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت اعتصاب می‌کنند. 

این بزرگترین اعتصاب کارکنان متروی بریتانیا در 30 سال گذشته بوده و قرار است روزهای پنجشنبه و شنبه آینده هم این اعتصاب ادامه یابد. منابع خبری گزارش دادند، حدود 40 هزار نفر از کارکنان شبکه متروی بریتانیا در این اعتصاب بی‌سابقه شرکت کردند.

112

کلیدواژه