آبان 21, 1401 08:54 Asia/Tehran [Updated: آذر 03, 1401 22:08 Asia/Tehran]

لندن- ایران پرس: اعتصاب کارکنان متروی لندن، رفت و آمد را در پایتخت بریتانیا با اختلال روبه‌رو کرد. 

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، درپی اعتصاب کارکنان متروی لندن، معابر این شهر پرازدحام، ایستگاه‌های اتوبوس شلوغ و خیابان‌ها و بزرگراه‌ها با حضور انبوه خودروها، حرکت خودروها با کُندی انجام شد. 

اتحادیه کارکنان راه‌آهن در بریتانیا اعلام کرد، اعضای این اتحادیه در اعتراض به افزایش کم‌سابقه هزینه‌های زندگی، کم‌بودن دستمزد و نامناسب بودن شرایط شغلی اعتصاب کرده‌اند.  

بر اساس اعلام اتحادیه کارکنان راه‌آهن در بریتانیا، حدود 10هزار نفر از کارکنان مترو و قطار در لندن و حومه آن به مدت 24 ساعت اعتصاب کردند و اختلال در رفت وآمد مردم تا روز جمعه همراه مردم لندن بود.  

کارکنان مترو لندن تاکید کردند، اگر بی‌توجهی دولت به‌خواست آنان ادامه داشته باشد، اعتصاب دیگری را برنامه‌ریزی خواهند کرد. 

رسانه‌های بریتانیایی به نقل از شهرداری لندن اعلام کردند، 600 نفر از کارکنان ایستگاه‌های مترو کم خواهد شد و از تعهد مالی خود در زمینه مستمری بازنشستگان خواهد کاست تا بتواند به خواسته دولت بریتانیا مبنی بر صرفه‌جویی عمومی عمل کند.

دولت بریتانیا با 50 میلیارد پوند کسری بودجه مواجه شده است.

هفته گذشته نیز هزاران نفر در بریتانیا با شعار «بریتانیا ورشکسته است» در اعتراض به بحران گرانی، انتخاب نخست وزیر بدون آرای مردم، بحران بی‌اعتمادی به سیاست‌مداران و مشکلات متعدد اقتصادی، در خیابان‌های مرکزی لندن تا ساختمان نخست‌وزیری تظاهرات کردند.

117

کلیدواژه