بهمن 07, 1395 03:02 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • ترامپ مدعی شد؛ ساخت دیوار موجب تقویت اقتصاد مکزیک می شود

رئیس جمهور جدید آمریکا مدعی شد ساخت دیوار مرزی در مرز مشترک با مکزیک، موجب تقویت اقتصاد و ایمنی در این کشور خواهد شد.

به گزارش العالم، "دونالد ترامپ"، چهارشنبه شب در اظهاراتی در جمع کارکنان وزارت امنیت داخلی آمریکا، تأیید اعتبار "جان کلی" به عنوان وزیر امنیت داخلی این کشور را به وی تبریک گفت و افزود: مهمترین ماموریت این وزارتخانه اعمال قانون در آمریکا است.

دونالد ترامپ همچنین با اشاره به امضای دو فرمان اجرایی توسط وی در زمینه مهاجرت، ادعا کرد: این فرامین جان هزاران نفر را نجات داده، میلیون ها شغل را در آمریکا حفظ کرده و میلیاردها دلار صرفه جویی در این کشور به همراه خواهد داشت.

براساس این دو فرمان اجرایی که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا امضا کرده است، واشنگتن صدور روادید برای اتباع ایران، سوریه، عراق، لیبی، سومالی، سودان و یمن را به مدت سی روز تعلیق کرده و دستور احداث دیوار در مرز مکزیک با آمریکا را صادر کرده است.

ترامپ در سخنرانی های نژاد پرستانه خود در دوران مبارزات انتخاباتی اش همواره اعلام کرده بود: چنان چه رئیس جمهور آمریکا شود، ورود مسلمانان به خاک آمریکا را منع خواهد کرد و بین مرز آمریکا و مکزیک برای جلوگیری از ورود مهاجران دیوار خواهد کشید.

دستورات جنجالی رئیس جمهور جدید آمریکا از جمله ادامه ساخت خط لوله های نفتی "کی استون ایکس ال" Keystone XL"و داکوتا اکسس "، Dakota Access اعتراضات گسترده ای را در این کشور به وجود آورده است.

بر اساس نظرسنجی مشترک اخیر روزنامه های واشنگتن پست و ای بی سی نیوز: حدود 60 درصد از آمریکایی ها عملکرد رئیس جمهوری جدید این کشور را تایید نمی کنند.118/117

بیشتربخوانید: 

ترامپ، طرح ساخت دیوار بین امریکا و مکزیک را امضا کرد

حمایت جمهوریخواهان از ساخت دیوار میان امریکا و مکزیک

ترامپ طرح ساخت دیوار در مرز با مکزیک را عملی می کند

ساخت دیوار مرزی مکزیک-آمریکا با کدام هزینه؟/ تحلیل

کلیدواژه