بهمن 09, 1395 05:43 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • دشمنی آشکار ترامپ  با مسلمانان/ امضا فرمان غربالگری مهاجران از کشورهای مسلمان توسط ترامپ

"دونالد ترامپ"رئیس‌جمهوری جدید آمریکا، جمعه شب فرمان اعمال محدودیت های گسترده برای ورود پناهجویان و مهاجران از کشورهای مسلمان به خاک آمریکا را امضا کرد.

به گزارش پارس تودی به نقل از العالم، ترامپ با ادعای این که هدفش از امضای این فرمان ممانعت از ورود تروریست‌ها به آمریکا است، تصریح کرد: تنها اجازه ورود افرادی به آمریکا داده خواهد شد که از این کشور حمایت کنند.

بر اساس فرمان اجرایی دونالد ترامپ از این پس شهروندان کشورهای مسلمان ایران، عراق، سودان، سومالی ، لیبی، سوریه و یمن اگر ویزای ورود به خاک آمریکا را نیز دریافت کرده باشند، در مبادی ورودی اجازه ورود به این کشور را نخواهند داشت.

بر اساس پیش‌نویس این فرمان که به دست رسانه‌ها رسیده، به مدت دستکم یک ماه صدور روادید برای اتباع  این هفت کشور مسلمان  به حالت تعلیق درمی‌آید و پس از آن هم این کشورها باید اطلاعات اتباع خود را در اختیار آمریکا قرار دهند.

این فرمان همچنین برنامه پذیرش پناهجویان به آمریکا را نیز به مدت 120 روز تعلیق می‌کند و سقف پذیرش پناهجو را 50 درصد کاهش می‌دهد.

ترامپ در سخنرانی های نژاد پرستانه خود در دوران مبارزات انتخاباتی اش همواره اعلام کرده بود: چنان چه رئیس جمهور آمریکا شود، ورود مسلمانان به خاک آمریکا را منع خواهد کرد و بین مرز آمریکا و مکزیک برای جلوگیری از ورود مهاجران دیوار خواهد کشید.

ترامپ در این مراسم همچنین فرمان اجرایی «تقویت ارتش» آمریکا را نیز امضا کرد، که به گفته وی مجوز خرید کشتی، هواپیما و دیگر تجهیزات نظامی را فراتر از برنامه‌ریزی‌های قبلی، به پنتاگون می‌دهد.

رئیس‌جمهوری جدید آمریکا، مدعی شد: این فرمان نیروهای نظامی آمریکا را بازسازی کرده و توان آن‌ها برای محافظت از آمریکا را افزایش می‌دهد.

دستورات جنجالی اخیر رئیس جمهوری جدید آمریکا از جمله منع ورود مسلمانان به خاک آمریکا، اعتراضات گسترده ای را در این کشور و همچنین جهان داشته است.

بر اساس نظرسنجی مشترک اخیر روزنامه های واشنگتن پست و ای بی سی نیوز: حدود 60 درصد از آمریکایی ها عملکرد رئیس جمهوری جدید این کشور را تایید نمی کنند.118/117

بیشتر بخوانید:

اهانت ترامپ به پناهجویان سومالیایی

واکاوی طرح ساخت دیوار بین امریکا و مکزیک توسط ترامپ/تحلیل

تظاهرات مسلمانان نیویورک در اعتراض به سیاستهای مهاجرتی ترامپ

ترامپ:اتحادیه اروپا در پذیرش مهاجران اشتباه بزرگی مرتکب شده است

 

 

کلیدواژه