خرداد 26, 1396 01:02 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • سازمان ملل لیست سیاه عربستان و متحدانش علیه قطر را رد کرد

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد با رد لیست سیاه عربستان و متحدانش علیه قطر گفت: برای ما تنها لیست های تحریمی که از سوی نهادهای وابسته به سازمان ملل منتشر شده باشند، معتبر است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، «استفان دوجاریک» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد روز پنجشنبه افزود: سازمان ملل متحد تنها به لیست های منتشر شده از سوی شورای امنیت متعهد است و ما به هیچ لیست دیگری متعهد نیستیم.

سخنگوی آنتونیو گوترش اضافه کرد که موضع ما درخصوص موسسات خیریه ای قطر که پیشتر با آژانس های سازمان ملل متحد مانند یونیسف و آونروا فعالیت می کرد، تغییر نخواهد کرد.

در لیست تحریمی اعلام شده عربستان - مصر- امارات متحده عربی و بحرین - نام 59 فرد و 12 سازمان در رابطه با فعالیت های تروریستی ثبت شده است.

دولت قطر پیش تر با صدور بیانیه ای در خصوص لیست سیاه تروریستی که از سوی عربستان،امارات،بحرین و مصر علیه این کشور تهیه شده اعلام کرد: مواضع قطر در خصوص مبارزه با تروریسم از بسیاری از کشورهایی که این لیست را تهیه کردند، قوی تر و مثبت تر بوده است.

عربستان، مصر، امارات و بحرین پنجم ژوئن قطع روابط دیپلماتیک خود را با قطر اعلام و این کشور را به حمایت از تروریسم متهم کردند. 118

بیشتر بخوانید:

نخست وزیر سابق قطر: درباره سوریه اشتباه کردیم / به تلاش هایمان برای داشتن روابط خوب با ایران ادامه می دهیم

سفیر آمریکا در قطر استعفا کرد

پیامدهای تنش در روابط قطر و عربستان سعودی برای دوحه/ تحلیل