شهریور 06, 1397 07:51 Asia/Tehran [Updated: مرداد 07, 1399 17:12 Asia/Tehran]
  • دکتر علی‌عسگری: ایران در جنگ رسانه‌ای و روانی با دشمنان قرار دارد

رئیس سازمان صدا و سیما گفت، هم اکنون ایران در یک جنگ رسانه‌ای و روانی با دشمنان قرار دارد و باید در برابر این جنگ رسانه‌ای دشمن ایستادگی کرد.

به گزارش پارس‌تودی؛ «عبدالعلی علی‌عسگری» دوشنبه‌شب در آیین اختتامیه بیست و یکمین جشنواره تولیدات مراکز صدا و سیما در منطقه چغاخور چهارمحال و بختیاری افزود، دشمن دنبال «صلح مسلح» و هدف عملیات روانی دشمن علیه جمهوری اسلامی، ضربه زدن به اتحاد ملت ایران است.

به گفته رئیس رسانه ملی، جهان امروز یک جهان ارتباطاتی است ولی رسانه‌های جهان در سه جبهه رسانه استکبار، رسانه جبهه مقاومت و رسانه میانه‌رو فعالیت می‌کنند.

به گفته علی‌عسگری، دشمن و جبهه رسانه‌ای استکبار به دنبال نمایش قدرت پوشالی خود به عنوان قدرت برتر است و از تمامی ظرفیت خود برای تخریب رسانه‌های رقیب استفاده می‌کنند.

علی‌عسگری افزود، در چند سال اخیر دشمن تمام توان خود را به کار گرفته است تا صدا و سیما را زمین بزند و در این مسیر 290 شبکه ماهواره معاند و مخالف نظام جمهوری اسلامی با زبان فارسی ایجاد و فضای مجازی را نیز دنبال کردند تا با عملیات روانی بتوانند مردم را ناامید کنند.

وی گفت، پمپاژ ناامیدی، تحقیر و تبلیغ یاس از مهمترین برنامه‌های رسانه‌ای دشمن است؛ درحالی که آمریکا با 21 هزار میلیارد دلار بدهی خودش در حال فروپاشی است.

به گفته علی‌عسگری، رسانه های جبهه مقاومت وظیفه دارند ماهیت رسانه های جبهه استکبار را افشا کنند؛ چرا که رسانه‌های استکبار به دنبال تخریب ملت ایران هستند و هدف جنگ رسانه‌ای دشمن ضربه زدن به اقتصاد ایران است.

رئیس رسانه ملی با بیان اینکه هدف رسانه‌های دشمن اطلاع رسانی نیست؛ بلکه جمع کردن مشتری است، افزود، دشمن می خواهد با رسانه‌های خود به فرهنگ ایران ضربه بزند و به دنبال رفع هیچ مشکلی نیست و تنها اخبار آنها رویکرد تخریبی دارد.

بیست و یکمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌های رسانه ملی با شعار «شبکه‌های استانی، چهل سال پایداری، پیشرفت و افتخار» از شنبه سوم شهریور به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری در منطقه گردشگری تالاب چغاخور بروجن آغاز شد و به مدت سه روز ادامه داشت.

در مجموع ۱۰ هزار و ۲۶ اثر رسانه‌ای به دبیرخانه این جشنواره ارسال و توسط ۱۲۸ داور ارزیابی گردید.

133/120

بیشتر بخوانید:

افزایش 5 برابری تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها/ ویدئو

کامنت