دی 26, 1397 13:02 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]

سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان و «الهام علی اف» رئيس جمهوری آذربايجان در باکو ديدار و گفت و گو کردند.

به گزارش پارس تودی، سردار سرلشکر «محمد باقری» روز چهارشنبه در این دیدار با اشاره به سوابق تاریخی و فرهنگی ایران و جمهوری آذربایجان گفت: مناسبات تهران و باکو در حال حاضر با تکیه بر اراده سران دو کشور برای توسعه و تحکیم روابط و همکاری بلند مدت، در سطح بالایی قرار دارد.

سرلشکر باقری با تاکید بر علاقه‌مندی و تلاش مشترک تهران و باکو برای استقرار صلح، ثبات و امنیت در منطقه افزود: هر دو کشور تمایل جدی برای توسعه روابط نظامی، فنی و همکاری در تامین امنیت مرزها دارند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین آمادگی کشورمان را برای تبادل تجربه با جمهوری آذربایجان در زمینه مقابله با تروریسم اعلام کرد.

سردار سرلشکر «محمد باقری» که به دعوت رسمی «ذاکر حسن اف» وزیر دفاع جمهوری آذربایجان به این کشور سفر کرده، در مدت دو روز اقامت خود در باکو قرار است با وزیر دفاع و رییس مجلس جمهوری آذربایجان نیز دیدار و گفت وگو کند.

این نخستین سفر رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان به جمهوری آذربایجان است و مسایل منطقه ای، توسعه همکاری نظامی و دفاعی در حوزه های زمینی، دریایی، هوایی و مرزی همچنین مسایل راهبردی همچون مبارزه با تروریسم از جمله محور گفتگوهایی هیات عالی رتبه نظامی کشورمان با همتایان خود در جمهوری آذربایجان اعلام شده است.

در این سفر همچنین پس از مذاکرات مقامات نظامی دو کشور، تفاهم نامه توسعه همکاری نظامی امضاء خواهد شد.

سردار سرلشکر پاسدار باقری هنگام ورود به باکو در فرودگاه بین المللی این شهر مورد استقبال مقامات جمهوری آذربایجان، حجت الاسلام والمسلمین اجاق نژاد نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان و جواد جهانگیرزاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان قرار گرفت. 113/118

بیشتربخوانید:

ورود رئیس ستادکل نیروهای مسلح ایران به باکو

فردا انجام می‌شود؛ سفر سرلشکر باقری به باکو + ویدئو

سرلشکر باقری: بازدارندگی دفاعی کارآمد فراهم شده است

کلیدواژه