فروردین 14, 1398 03:51 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • همدردی سازمان ملل با مردم و دولت ایران درپی وقوع سیل

رئیس دفتر دبیرکل سازمان ملل، طی تماسی با "اسحاق آل حبیب"، نماینده ایران، مراتب تسلیت، همدردی و همبستگی دبیرکل سازمان ملل را با دولت و ملت ایران در رابطه با حوادث سیل اخیر، ابلاغ کرد.

به گزارش پارس تودی؛ "ماریا ویوتی" Maria Viotti همچنین بر آمادگی سازمان ملل برای هرگونه همکاری و مساعدت به شهرها و مردم برخی از استان‌های ایران تاکید کرد.

رئیس دفتر دبیرکل سازمان ملل با تاکید بر لزوم معافیت کمک های انساندوستانه از اعمال هرگونه تحریم، تصریح کرد: ارسال کمک های انساندوستانه برای ایران می بایست از دایره هرگونه تحریمی مستثنی باشند. 

نماینده ایران در سازمان ملل نیز در پاسخ ضمن تشکر از پیام " ویوتی"، گفت: ملت و دولت ایران با یکدلی و همبستگی، تمامی تلاش خود را برای مقابله با این بلایای طبیعی بکار گرفته اند و پذیرای هرگونه پیشنهاد کمک و همکاری بین المللی خواهند بود.

آل حبیب گفت: تحریم های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا مانع ارسال کمک های انساندوستانه از سوی نهادهای مربوطه بین المللی به ایران شده است و ضروری است سازمان ملل در این خصوص تدابیری اتخاذ نماید.

در دو هفته اخیر سیل برخی از مناطق شمال، غرب و جنوب ایران را در بر گرفته و خسارت مالی و جانی فراوانی برجا گذاشته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، 8 مه 2018 به طور یکجانبه خروج کشورش را از برجام اعلام کرد و طی دو مرحله تحریم‌های هسته ای را ضد ایران بازگرداند.

این تحریم‌ها به‌طور مستقیم مردم ایران را هدف قرار می‌دهد و هرگونه فرافکنی آمریکایی‌ها در این زمینه، تلاش برای توجیه افکار عمومی است.118

بیشتر بخوانید:

رهبر معظم انقلاب: همه اقدامات لازم تا رفع مشکلات مردم سیل‌زده با جدیت ادامه یابد

قاسمی: آمریکا مسیرهای کمک رسانی به مردم سیل زده را مسدود کرد

 

کلیدواژه

کامنت