فروردین 18, 1398 14:38 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • قاسمی: طرح مسائل غیرواقع‌بینانه، تاثیری بر عزم و اراده ملت ایران ندارد

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با تقبیح مواضع غیرواقع‌بینانه گروه هفت، بر نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در تحکیم ثبات، امنیت و مبارزه با تروریسم در منطقه غرب آسیا و نیز صلح آمیز و دفاعی بودن برنامه موشکی ایران تاکید کرد.

به گزارش پارس تودی؛ «بهرام قاسمی» روز یکشنبه در واکنش به اتهامات واهی و برداشت نادرست از برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران در برخی از بندهای بیانیه پایانی نشست وزیران امورخارجه کشورهای عضو گروه هفت در فرانسه، گفت: ایران  این بیانیه را غیرسازنده و کاملاً یک‌سویه و یکجانبه ارزیابی کرده و آن را در تناقض صریح با توافق برجام و تعهدات سه کشور اروپایی در آن می‌داند.

قاسمی با تاکید بر پایبندی ایران به تعهدات بین المللی خود، تصریح کرد: طرح مسایل غیرواقع‌بینانه و تلاش‌های نافرجام و بیهوده برای القای وجود تهدیدات ساختگی از جانب ایران، تاثیری بر عزم و اراده ملت ایران و تداوم رویکرد جمهوری اسلامی در پیگیری منافع و مصالح ملی خود در منطقه و جهان نخواهد داشت.

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران افزود: جای تاسف است که اعضا گروه هفت تحت تاثیر رفتار غیرقانونی و قلدرمآبانه آمریکا قرار گرفته و با تکرار ادعاهای نادرست ضد ایران، درصدد جلب نظر و تامین خواسته‌های آمریکا هستند.

قاسمی همچنین با محکوم کردن نقض اصول بنیادین برجام توسط سه کشور اروپایی، خواهان توضیح صریح این سه کشور شد و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران این موضوع را با استفاده از سازوکارهای موجود در برجام دنبال خواهد کرد.118

بیشتر بخوانید:

قاسمی: نخبگان جهان باید با اقدامات غیر انسانی آمریکا مقابله کنند

قاسمی: آمریکا مسیرهای کمک رسانی به مردم سیل زده را مسدود کرد

 

کلیدواژه

کامنت