فروردین 31, 1398 11:32 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]

پیمان جبلی معاون برون مرزی صدا و سیما در واکنش به بسته شدن حساب‌های کاربری شبکه‌های پرس‌تی‌وی و هیسپان‌تی‌وی و خبرگزاری ایران پرس در یوتیوب، گفت: این اقدام دیکتاتوری رسانه‌ای وقلدری در فضای رسانه است.

روز گذشته (جمعه) شرکت آمریکایی گوگل حساب چندین شبکه برون مرزی صدا و سیما از جمله «خبرگزاری ایران پرس»، شبکه‌های «پرس‌تی‌وی» و «هیسپان‌تی‌وی» را غیر فعال شد. 

به گزارش پارس تودی؛ معاون بخش برون مرزی صدا و سیما در این باره به ایرنا گفت: مشکلی برای شبکه های برون مرزی صدا وسیما از دیروز پیش آمده است که باعث بسته شدن شبکه هایی چون پرس تی وی، هیسپان تی وی، خبرگزاری ایران پرس و چندین شبکه دیگر در فضای مجازی شده است.

جبلی اظهار داشت: نه تنها حساب چند شبکه بلکه حساب‌های همکاران و کارشناسان ما بسته شده است و این یک دیکتاتوری رسانه ای است.

وی ادامه داد: این بار اول نیست که چنین اتفاقی ‌برای بخش برون مرزی ما رخ داده است ولی این بار بدون هشدار و اطلاع قبلی این حساب ها ‌بسته شدند. حتی حساب های همکاران و‌ کارشناسانی که با ما در ارتباط بودند نیز بسته شده و این مساله خلاف عرف و قوانین فضای مجازی است. این رفتار بسیار عجیبی از سوی رسانه های مدعی آزادی بیان است.

معاون برون مرزی صدا و‌سیما اظهار داشت: قطعا این رسانه ها تحت فرمان و کنترل آمریکا هستند و ‌یا با دستور ‌مستقیم این کشور این اقدام را صورت داده اند.

وی با تاکید بر این که تمام تلاش برای حل شدن مشکل و بررسی زیرساخت‌ها انجام می‌شود تا بتوان فعالیت در فضای مجازی را از سر گرفت، افزود: این اقدام در رسانه های آزاد جای و معنی و ‌مفهومی ندارد و‌می توان نامِ دیکتاتوری رسانه ای و ‌قلدری در فضای رسانه روی آن گذاشت.118

بیشتر بخوانید:

گوگل، حساب کاربری "ایران پرس" را در "یوتیوب" غیرفعال کرد

همنوا با فیسبوک و توییتر؛ گوگل نیز حساب کاربران ایرانی را حذف کرد

 اقدام غیر حرفه ای گوگل علیه «پرس‌تی‌وی» و «هیسپان‌تی‌وی»

 

کلیدواژه

کامنت