اردیبهشت 30, 1398 22:35 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • وزیر بهداشت: جهان باید آمریکا را مواخذه کند

وزیر بهداشت کشورمان با بیان اینکه تحریم های آمریکا ضد ایران به افراد بیگناه نیازمند به دارو و تجهیزات پزشکی آسیب های جدی وارد کرده است، گفت: جامعه جهانی باید آمریکا را مواخذه کند.

به گزارش پارس تودی، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران که برای شرکت در هفتاد و دومین اجلاس مجمع جهانی سلامت به ژنو(سوییس) سفر کرده است عصر دوشنبه در سخنرانی خود گفت: ما از جامعه جهانی می خواهیم آمریکا را به خاطر اقدامات غیر قانونی مستمر که نوعی "جنایت علیه بشریت" است، مورد باز خواست قرار دهد.

نمکی با بیان اینکه گزارش مشترک وزارت بهداشت ایران و سازمان جهانی بهداشت در زمینه دستیابی به پوشش همگانی سلامت دیروز یکشنبه منتشر شده است گفت: با این حال، تحریمهای یک جانبه و ناعادلانه آمریکا، بر تلاشهای پوشش همگانی سلامت در زمینه دسترسی به داروها، خدمات پیشرفته مراقبت بهداشتی و فناوری به ویژه بر افرادی که از بیماری مزمن رنج می کشند، اثرات منفی داشته است.

وزیر بهداشت ایران در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در طول سه دهه گذشته، خدمات مراقبت اولیه بهداشتی در ایران منطبق با کل جمعیت و توجه ویژه به افراد محروم، در حال گسترش بوده است و زیر ساختهای قوی سیستم بهداشتی اثر بخشی خود را در بهبود بسیاری از شاخصهای سلامت نظیر مرگ ومیر نوزادان، مرگ ومیر مادران و شیوع بیماری بخاطر بحرانها و وضعیت های اضطراری نشان داده است.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران روز یکشنبه در صدر هیاتی برای شرکت در اجلاس مجمع جهانی سلامت به ژنو سوئیس سفر کرد.

قرار است وزیر بهداشت ایران در حاشیه این مجمع با همتایان خود از سایر کشورهای عضو سازمان جهانی بهداشت و رئیس این سازمان در زمینه ارتقای همکاری‌ها، دیدار و گفت‌وگو کند.118

 

کلیدواژه

کامنت