تیر 17, 1398 09:25 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • اعزام نخستین گروه از حجاج ایرانی به عربستان

نخستین گروه زائران ایرانی به تعداد 210 نفر امروز(دوشنبه) از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تهران، عازم مدینه عربستان شدند.

به گزارش پارس تودی، در آئین بدرقه نخستین گروه از حجاج ایرانی، حجت الاسلام «سید عبدالفتاح نواب» نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی و همچنین «علیرضا رشیدیان» رئیس سازمان حج و زیارت ایران حضور داشتند.

حجت الاسلام نواب در این مراسم با بیان اینکه حجاج، سفیران ملت و خنثی کننده توطئه های مستکبران در ایام حج هستند، گفت، اگر امروز ایران در جهان حرفی برای گفتن دارد به واسطه عزت و اقتدار مردمانش است که تا امروز با همدلی و یکپارچگی همه توطئه های دشمنان را خنثی کرده اند.

در سفر معنوی حج تمتع امسال، 86 هزار و 550 زائر ایرانی به سرزمین وحی مشرف می‌شوند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی چهارشنبه گذشته در دیدار دست اندرکاران و کارگزاران حج ایران تاکید کردند، دولت سعودی وظایف سنگین برای تأمین امنیت زائران بدون امنیتی کردن محیط و حفظ حرمت و کرامت حجاج برعهده دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با اشاره به وجود مفاهیم سیاسی ضروری نظیر وحدت، دفاع از مظلومان و برائت از مشرکین در حج گفتند، وحدت، حمایت از مظلومین همچون ملت فلسطین و مردم یمن و یا برائت از مشرکین، همه اموری سیاسی و مطابق تعالیم اسلام هستند بنابراین ابعاد سیاسی حج، همان تکلیف دینی و عبادت است.133/118

بیشتر بخوانید:

رهبرانقلاب: دولت سعودی موظف است امنیت و کرامت و احترام حجاج را تأمین کنند

کلیدواژه

کامنت