تیر 29, 1398 10:43 Asia/Tehran [Updated: آبان 08, 1399 22:29 Asia/Tehran]
  • تشریح علت توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، گفت: نفتکش انگلیسی "استنا ایمپرو" stena impero در مسیر تردد خود با یک کشتی صیادی در تنگه هرمز برخورد می‌کند که پس از وقوع این سانحه، لازم بود موارد و علل آن بررسی شود.

به گزارش پارس تودی، «اله مراد عفیفی پور» مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با بیان اینکه پس از برخورد نفتکش انگلیسی با یک کشتی صیادی، عوامل این کشتی سانحه دیده با شناور انگلیسی تماس می‌گیرند، افزود: وقتی شناور انگلیسی به تماس‌های کشتی صیادی پاسخ نداد، طبق روال قانونی آنها موضوع را به اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اطلاع دادند.

عفیفی پور تصریح کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان موضوع را به نیروهای نظامی ایران اطلاع داد تا نفتکش انگلیسی را به سمت لنگرگاه بندرعباس هدایت کنند تا بررسی‌ها به صورت دقیق انجام و علل سانحه بررسی شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با بیان اینکه این نفتکش انگلیسی 23 خدمه دارد که از نظر ایمنی باید آنان در کشتی بمانند، افزود: نفتکش انگلیسی استنا ایمپرو، 18 خدمه هندی و پنج خدمه هم از کشورهای روسیه، فیلیپین و لتونی دارد.

عفیفی پور همچنین گفت: این شناور انگلیسی با هدایت نیروی دریایی سپاه پاسداران جمعه شب وارد لنگرگاه بندرعباس شد.

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جمعه شب در اطلاعیه‌ای از توقیف یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز به دلیل رعایت نکردن مقررات بین المللی دریایی خبر داد.

113/116

بیشتربخوانید:

جلسه اضطراری دولت انگلیس پس از توقیف نفتکش این کشور در تنگه هرمز

سپاه پاسداران اعلام کرد؛ توقیف یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز

 

کلیدواژه

کامنت