مرداد 11, 1398 10:39 Asia/Tehran [Updated: آبان 01, 1398 19:08 Asia/Tehran]
  • ناجا، اقدام مذبوحانه آمریکا علیه ظریف را محکوم کرد

نیروی انتظامی با صدور پیامی ضمن محکوم کردن اقدام مذبوحانه دولت آمریکا علیه ظریف، حمایت قاطعانه از رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان را اعلام کرد.

به گزارش پارس تودی، در متن پیام نیروی انتظامی آمده است: بی شک توانایی های دیپلماتیک و صدای رسای وزیر امور خارجه کشورمان در دفاع از حقانیت جمهوری اسلامی ایران در عرصه های بین المللی بر کسی پوشیده نیست.

تلاش مذبوحانه دولت آمریکا برای اعمال تحریم و فشار علیه جمهوری اسلامی ایران و مقامات انقلابی کشورمان بار دیگر کینه و عنادورزی و عجز، یاس و ناامیدی این رژیم جنایتکار در ایستادگی ملت مقاوم، غیور و شریف کشورمان در برابر تحریم را به منصه ظهور گذاشت که این خود، سند محکمی از استیصال و درماندگی این رژیم منحوس است.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با محکوم کردن اقدام دولت آمریکا علیه ظریف و اعلام حمایت قاطعانه از رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان، یادآور می شود: به لطف و عنایت خداوند قادر متعال و در سایه هدایت های داهیانه و حکیمانه مقام معظم رهبری‌، انسجام، همدلی و وحدت مسئولان، نیروهای مسلح و نیز ملت ولایی تا پای جان از اهداف بزرگ و آرمان های نظام و انقلاب مان عقب نشینی نمی کنیم و در مقابل استکبار می ایستیم.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در ادامه اعتیاد دولت این کشور به تحریم، بامداد پنج‌شنبه (به وقت تهران) نام وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران را در فهرست افراد تحریم‌شده خود قرار داد.

این اقدام واشنگتن با انتقاد گسترده داخلی و بین المللی روبرو شده است. علاوه بر تعداد زیادی از نمایندگان کنگره آمریکا، اتحادیه اروپا امروز با صدور بیانیه‌ای از این اقدام واشنگتن ابراز تأسف کرد.

روسیه، چین و ونزوئلا نیز اقدام آمریکا در تحریم وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران را محکوم کردند.

محمدجواد ظریف در واکنش به قرار گرفتن نامش در فهرست تحریم‌های آمریکا در صفحه توییتر خود خطاب به مقام های واشنگتن نوشت، متشکرم که مرا تهدید بزرگی برای پیاده کردن اهداف و برنامه هایتان قلمداد می کنید.

وزیر خارجه ایران پیشتر نیز در واکنش به تهدید آمریکا به تحریم وی گفته بود، ایران، تنها دارایی و تعهد او است. 

آمریکا بعد از خروج از برجام کارزاری همه‌جانبه برای اعمال فشار علیه ایران به راه انداخته است.

"دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا، سه شنبه 8 می 2018 به طور یکجانبه با نقض تعهدات واشنگتن ذیل برجام کشورش را از این توافق بین المللی خارج و بازگشت تحریم‌های هسته‌ای را اعلام کرد.

این اقدام ترامپ با محکومیت گسترده داخلی و بین المللی مواجه شده است.

141/118

بیشتر بخوانید:

در ادامه اعتیاد آمریکا به تحریم؛ ظریف تحریم شد

واکنش ظریف به‌‌اقدام آمریکا؛ تحریم‌ها تاثیری ندارد

 

کلیدواژه

کامنت