مرداد 27, 1398 12:18 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • دریادار تنگسیری: کشورهای منطقه قادر به تامین امنیت خلیج فارس هستند

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: هفت کشور جنوبی خلیج فارس و دریای عمان به همراه ایران قادرند امنیت خلیج فارس را تامین کنند.

به گزارش پارس تودی، سردار دریادار «علیرضا تنگسیری» فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز یکشنبه در تهران با تاکید بر اینکه برای تامین امنیت خلیج فارس، هیچ نیازی به حضور کشورهای بیگانه نیست افزود: حضور بیگانگان در خلیج فارس موجب ناامنی و بی ثباتی منطقه می شود.

دریادار تنگسیری با بیان اینکه پیام ایران به همه کشورهای منطقه، پیام صلح و دوستی و امنیت است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران پرچمدار امنیت در دریای عمان و اقیانوس هند است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به تقابل های نیروی دریایی ارتش ایران و سپاه پاسداران با قدرت‌های فرامنطقه‌ای از جمله انگلیس و آمریکا اظهار کرد: اگر ناو یا زیردریایی هسته ای در خلیج فارس دچار مشکل شود، به دلیل ایجاد آلودگی، همسایگان جنوبی ایران حتی آب خوردن نیز نخواهند داشت.

آمریکا در ماه های اخیر با هدف تشدید فشار بر ایران، حضور نظامی‌ خود را در منطقه خلیج فارس افزایش داده‌ است و با همراهی متحدانش از جمله انگلیس اقدامات تحریک آمیز انجام می دهد.

آمریکایی ها در همین راستا اعلام کرده‌اند، به دنبال تشکیل یک ائتلاف نظامی در خلیج فارس هستند.

116

بیشتر بخوانید:

 

 

دریادار تنگسیری: برای تامین امنیت خلیج فارس نیازی به حضور بیگانگان نیست

کلیدواژه