مرداد 29, 1398 11:10 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • دریادار تنگسیری: زیر بار حضور آمریکا و انگلیس در خلیج فارس نخواهیم رفت

فرمانده نیروی دریای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران به کشور‌های منطقه و جهان اعلام می‌کند زیر بار حضور آمریکا و انگلیس و هر کشور دیگری که بخواهد آتش بیار منطقه خلیج فارس باشد، نخواهد رفت.

به گزارش پارس تودی، سردار دریادار «علیرضا تنگسیری» با بیان اینکه عبور از تنگه هرمز برای همه آزاد است و ایران امنیت آن را  برقرار می‌کند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران مقابل کشور‌های فرا منطقه‌ای و بیگانگانی که به قصد ایجاد ناآرامی و ناامنی و تهدید وارد خلیج فارس می‌شوند، محکم می‌ایستد و ماموریتش را در ایجاد امنیت در منطقه انجام خواهد داد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: کشور‌های منطقه بدانند ایران دست برادری و دوستی را به سمت ملت‌ها و کشور‌های اسلامی دراز کرده و ائتلاف و اسکورت شناورها نمی‌تواند در ماموریت سپاه که ایجاد امنیت است، خللی ایجاد کند.

دریادار تنگسیری همچنین امروز (سه شنبه) در مراسم بازدید از صنایع دریایی وزارت دفاع ایران در بندرعباس (جنوب ایران)، به عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در جهان و منطقه اشاره کرد و گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران تنها نیست و ملت های آزادیخواه جهان با تأمل در گفتمان انقلاب اسلامی از ایران حمایت می کنند.

141/118

بیشتر بخوانید:

دریادار تنگسیری: کشورهای منطقه قادر به تامین امنیت خلیج فارس هستند

دریادار تنگسیری: برای تامین امنیت خلیج فارس نیازی به حضور بیگانگان نیست

کلیدواژه